Служба охорони праці Міністерства охорони навколишнього природного середовища України
Для реалізації всіх поставлених завдань потрібно удосконалити єдину Державну службу ведення моніторингу довкілля України, одним з основних завдань, якої має бути організація і ведення моніторингових робіт, запровадження нових методів спостережень, зокрема дистанційних, з моніторингу довкілля, його охорони і раціонального використання.
У четвертому розділі розглянуто систему державного управління охороною праці та організацію охорони праці.
Охорона життя і здоров’я людини є пріоритетним напрямом соціальної політики держави.
Законодавство України про охорону праці складається із загальних законів України та спеціальних законодавчих актів. Загальними законами України, що визначають основні положення з охорони праці є Конституція України, Закон України «Про охорону праці», Кодекс законів про працю, Закон України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності».
Сьогодні проводиться робота з вдосконалення законодавчої бази з питань охорони праці, адаптації українського законодавства з охорони праці до вимог Європейського Союзу. Актуальність цих завдань визначається тим, що на сьогодні в Україні складається дуже небезпечна ситуація у сфері охорони праці, життя та здоров’я людини. Велика кількість законів залишається на папері і не виконується. Багато працівників не мають офіційного оформлення за місцем роботи, що призводить до втрати можливості законного захисту їх прав.
Економічний прогрес вимагає формування і реалізації більш дієвої політики та посилення державного впливу у сфері охорони праці. Без жорсткого державного нагляду охорона праці не буде ефективною.
Надзвичайно важливим є пошук технічних рішень спрямованих на зниження професійних ризиків. Одним з найбільш перспективних підходів для розв’язання цієї проблеми є вдосконалення системи управління охороною праці, яка дасть змогу створити безпечні умови праці, крім того стимулюватиме розробку та впровадження безпечних технологій на виробництві.
моніторинг
Цікаві статті з розділу
Основні способи утилізації та рекуперації відходів хімічної промисловості
Хімічні процеси і реактори, об'єднані
в хіміко-технологічні системи, складають основу виробництва в багатьох галузях
промисловості: нафтохімічній, металургії чорних і кольорових металів, цел ...
Екологічні проблеми водоспоживання і водовідведення та шляхи їх подолання
Кожна свідома людина повинна обов'язково мати загальне уявлення про особливості сучасного екологічного стану, а також про основні напрями державної політики в галузі охорони довкілля, використання при ...
Основні типи забруднювачів повітряного басейну та методи його очищення
Атмосферне повітря – це газова
оболонка Землі зі своїм певним відсотковим складом газів в повітряному
середовищі, з основними складовими, такими як азот – 78%, і кисень – 20%. Але
добре від ...