Контроль за роботою водозабірних споруд
чорноморський рибоохорона водний біоресурс
Одеський територіальний відділ басейнового управління «Західно-Чорноморська рибоохорона», як територіальний орган спеціально уповноважених центральних органів виконавчої влади з питань рибного господарства, постійно здійснює контроль за виконанням вимог природоохоронного законодавства при заборі води з рибогосподарських водойм за умови обладнання водозаборів ефективними рибозахисними пристроями.
На обліку Одеського територіального відділу перебуває 5 водозабірних споруд, які обладнані рибозахисними пристроями згідно проектам, а саме:
ТОВ «Іллічівський судноремонтний завод»:
Водозабір розташований на Сухому лимані без застосування насосів (само заповнюючи 2 колодязя розмірами 2800х2800х400 та 4600х2400х2400). Водозабір оснащений двома рибозахисними пристроями типу вертикальні сітчасті екрани з гравійним заповнювачем діаметром 60-100 мм, та відносяться до групи «Пласкі фільтруючі екрани » згідно ВБН В 2.4.- 33.2.3. - 97.
ТОВ «Іллічівський морський рибний порт»:
Насосна станція знаходиться на території Іллічівського морського рибного порту на Сухому лимані. Основне його призначення для забору води з ціллю охолодження парів аміаку при охолодженні холодильних установок. Водозабір оснащений рибозахисним пристроєм, що являє собою загороджувальну вертикальну сітку з металевих прутів діаметром 5 мм і відстанню між ними 20 мм. Даний РЗП відноситься до групи «Плоскі фільтруючі екрани» згідно ВБН В 2.4. - 33.2.3. - 97.
ВАТ «Одеська ТЕЦ»:
Насосна станція розташована у Хлібній гавані в 1,5 км від основної площадки ТЕЦ на території ОТМП. Основне призначення водозабору - охолодження газо- та масло турбін. Водозабір оснащений рибозахисним пристроєм у вигляді обертаючої сітки №2 (обертаючого барабану) з розміром вічка сітки 2х2 мм. Обертаючі барабани мають електрифікований привід і очищаються шляхом промивки водою під тиском від зливних насосів.
Згідно з графіком виведена із експлуатації обертаюча сітка №1 та її барабан, призведена отглушка непрацездатної обертаючої сітки №1 та її барабану шляхом встановлення шандор.
«КНС - 25»:
Одеським територіальним відділом у 2013 р. двічі здійснювалось обстеження рибозатримуючого пристрою, що розташований на водоскидному каналі Хаджибейський лиман - Чорне море. Водоскидний канал призначений для аварійного скиду води з Хаджибейського лиману у Чорне море у разі підвищення рівня води під час повені та паводків без застосування будь яких насосів та знаходиться у задовільному стані.
Реконструкція та встановлення нових рзп
На насосних станціях, що знаходяться в зоні діяльності Одеського тервідділу у звітному році не проводилась реконструкція та встановлення нових рибо затримуючих пристроїв.
Лише було проведено очищення рибо затримуючого пристрою на каналі Хаджибейський лиман - Чорне море.
Дані про обладнання та реконструкцію водозаборів рибозахисними пристроями надані у таблиці.
Стан контролю за роботою водозабірних споруд
Згідно затвердженого графіку перевірок водозабірних споруд, які підконтрольні Одеському територіальному відділу на 2013 рік заплановано 5 перевірок. У звітному році Одеським тервідділом були перевірені усі водозабори та здійснено 8 перевірок із складанням відповідних актів.
Цікаві статті з розділу
Екологічна ситуація в Полтавській області
Охорона навколишнього природного середовища,
раціональне використання природних ресурсів, забезпечення екологічної безпеки
життєдіяльності людини - невід'ємна умова сталого економічного та с ...
Вплив антропогенного фактора на життєдіяльність водних організмів
З настанням глобальної екологічної кризи людство змушене
вирішувати нові проблеми, що стосуються гармонізації відносин людини з
природою, сталого та безпечного збалансованого соціально-еконо ...
Основні способи утилізації та рекуперації відходів хімічної промисловості
Хімічні процеси і реактори, об'єднані
в хіміко-технологічні системи, складають основу виробництва в багатьох галузях
промисловості: нафтохімічній, металургії чорних і кольорових металів, цел ...