Проблеми забруднення атмосфери та знищення озонового шару
Атмосфера - це повітряна оболонка Землі, значення якої важко переоцінити. Збереження теплоти і захист живих організмів від згубних доз космічного випромінювання, джерело кисню для дихання, вуглекислого газу для фотосинтезу, енергії і всіляких хімічних речовин, середовище розгортання метеорологічних процесів і електричних явищ (атмосферна електрика), переміщення пари соди і дрібних матеріалів на планеті - ось далеко не повний перелік значення повітря в природних процесах, які розгортаються на Землі. Стан повітряного середовища має особливо важливе значення для нормального функціонування людського організму й підтримки здоров’я.
Не дивлячись на величину повітряного басейну, він піддається дуже істотним діям, що викликають зміни його складу як на окремих ділянках, так і на всій планеті. Повітря необхідне як джерело кисню для дихання, окислення і спалювання сировини. Але велика кількість О2 витрачається при випадкових пожежах торф’яників, лісів, покладів кам’яного вугілля при спалюванні нафтових газів. В результаті діяльності людини постійно зростає кількість вуглекислого газу в повітрі (за останніх 100 років від 0,004 до 0,032 %). Це може привести до зміни клімату на Землі, оскільки підвищена концентрація СО2 викликає “парниковий ефект”.
Антропогенний вплив на атмосферу спричинюють: підприємства металургійного комплексу, нафтовидобувна промисловість,нафтохімічна промисловість, автотранспорт, виробництво будівельних матеріалів. Як результат ми отримуємо смоги, різні типи кислотних опадів, руйнування озонового шару, глобальне розігрівання нижніх шарів атмосфери, погіршення умов мешкання аеробних живих організмів тощо.
Щодо знищення озонового шару, то озоновий шар - це повітряний шар у верхніх шарах атмосфери (стратосфері), що складається з особливої форми кисню - озону. Молекула озону складається з трьох атомів кисню (О3). Озоновий шар починається на висотах близько 8 км над полюсами (чи 17 км над екватором) і сягає висоти приблизно 50 км. Щільність озону дуже низька, і якщо стиснути його до щільності, яку має повітря біля поверхні землі, то товщина озонового шару не перевищить 3,5 мм. Озон утворюється, коли сонячне ультрафіолетове випромінювання бомбардує молекули кисню. Оскільки озоновий шар поглинає ультрафіолетове випромінювання, то його руйнування призведе до більш високих рівнів ультрафіолетового випромінювання на поверхні Землі.
Щодо його знищення , то установлено, що його ушкодженню сприяють:оксиди азоту з двигунів надзвукових транспортних літаків і ракет, використання фреонів ,як холодоагенти в рефрижераторах і домашніх холодильниках, як аерозольні розприскувачі в балончиках з фарбою, лаком, парфумерією, для очищення напівпровідникових схем. Як наслідком руйнування озонового шару стало посилення проходження УФ проміння, що в свою чергу підвищило кількість захворювання на рак шкіри та катаракту очей, знищення культурних рослин.
Актуальність курсової роботи полягає в дослідження джерел антропогенного та природного впливу на атмосферу та озоновий шар, наслідки впливу цих джерел та шляхи відновлення атмосфери та озонового шару через тяжкий їхній екологічний стан. Бо на їх склад, захисну дію, функціонування впливають два фактори:природній та антропогенний, але з них най значущіше впливає саме антропогенний фактор. Під його дією в атмосфері відбуваються такі явища, як :смоги, кислотні дощі, прогрівання нижніх шарів атмосфери, а озоновий шар майже зникає, утворюються «озонові діри», які гарно пропускають УФ - проміння.
Об’єктами курсової роботи є - забруднена атмосфера та озоновий шар тому,що на даний час їх стан не задовільний.
Метою курсової роботи є висвітлення та дослідження основних проблем забруднення атмосфери та знищення озонового шару, пошук шляхів їх збереження.
Завданням курсової роботи є вирішення проблем забруднення атмосфери та порушення озонового шару, дослідження наслідків; пошук проблем збереження атмосферного повітря та О3.
- Забруднення атмосфери
- Природні джерела забруднення
- Антропогенний фактор
- Наслідки забруднення атмосфери
- Проблеми порушення озонового шару
- Джерела негативного впливу на озоновий шар
- Процес руйнування озонового шару
- Наслідки від знищення озонового шару
- Пошук проблем збереження О3
- На світовому рівні
- На місцевому рівні
Цікаві статті з розділу
Наукові нормативи гранично допустимих викидів (ГДВ)
В умовах науково-технічного
прогресу значно ускладнились взаємовідносини суспільства з природою. Людина
отримала можливість впливати на хід природних процесів, підкорила сили природи,
почал ...
Особливості фітоценозів Корецького лісництва Рівненського лісгоспу
Ліс регулює водний стік, пом’якшує клімат навколишнього середовища, водний
режим ґрунтів і, особливо, пасовищних земель, покращує погодні умови, захищає
поля від суховіїв, пилових бур, захищ ...
Екологічні проблеми сільського господарства в Україні
В умовах науково-технічного прогресу значно ускладнились взаємовідносини суспільства з природою. Людина отримала можливість впливати на хід природних процесів, підкорила сили природи, почала опановува ...