Охорона праці на підприємстві Західно-Чорноморської рибоохорони в Одеському територіальному відділі
Нещасний випадок, який стався з учнями навчальних закладів, що проходять практику або виконують роботу під керівництвом персоналу навчального закладу на ділянці, виділеній наймачем для цих цілей, розслідується представником навчального закладу спільно з представником від імені наймача і враховується навчальним закладом.
Один з примірників затвердженого акта форми Н-1 направляється на місце постійної роботи, служби або навчання потерпілого.
Спеціальне розслідування важких випадків на виробництві. Спеціальному розслідуванню підлягають:
Нещасні випадки з тяжким наслідком;
Групові нещасні випадки, що сталися одночасно з двома і більше особами незалежно від тяжкості тілесних ушкоджень;
Нещасні випадки зі смертельним результатом.
Про нещасний випадок з тяжким наслідком і груповому нещасному випадку наймач зобов'язаний негайно сповістити:
- територіальну прокуратуру за місцем, де стався нещасний випадок;
- територіальне структурний підрозділ Департаменту державної інспекції праці;
Профспілка (інший представницький орган працівників);
вищестоящу організацію, а при її відсутності - місцевий виконавчий і розпорядчий орган, де зареєстрований наймач (страхувальник);
наймача потерпілого (при нещасному випадку з працівником іншого наймача);
територіальний орган державного спеціалізованого нагляду і контролю, якщо нещасний випадок стався на піднаглядних йому об'єкті;
Страховика.
Про нещасні випадки з тяжким наслідком організація (наймач, страхувальник) інформує вище перелічені органи після отримання висновку організації охорони здоров'я про ступінь тяжкості травми потерпілого.
Про нещасний випадок на виробництві, при якому загинуло 2 або більше осіб, головний державний інспектор праці РБ повідомляє в Уряд РБ.
Спеціальне розслідування нещасних випадків проводиться комісією у складі голови - державного інспектора праці; членів - представників вищого господарського органу.
Якщо нещасний випадок, стався на об'єкті, піднаглядних органу державного спеціалізованого нагляду і контролю, спеціальне розслідування проводиться представником органу державного спеціалізованого нагляду і контролю спільно з державним інспектором праці за участю представників організації, профспілки, вищестоящої організації (місцевого виконавчого і розпорядчого органу), а також страховика і потерпілого на їх вимогу.
Спеціальне розслідування нещасного випадку (аварії), при якому загинули 5 і більше осіб (якщо по ньому не було рішення Уряду РБ), проводиться Головним державним інспектором праці РБ (на об'єкті, піднаглядних органу державного спеціалізованого нагляду і контролю, - керівником зазначеного органу та Головним державним інспектором праці РБ). У розслідуванні беруть участь керівники відповідних республіканських органів державного управління, інших державних організацій, підпорядкованих Уряду РВ, вищестоящої організації, місцевих виконавчих і розпорядчих органів, а також представники організації, профспілки, страховика і потерпілого (на їх вимогу).
Спеціальне розслідування нещасного випадку проводиться (включаючи оформлення та розсилку документів) протягом 14 днів з дня отримання повідомлення про нещасний випадок на виробництві та складається акт спеціального розслідування. Зазначений строк може бути продовжений Головним державним інспектором праці області. Головний державний інспектор праці РБ може встановлювати більш тривалі строки розслідування.
Цікаві статті з розділу
Вплив антропогенного фактора на життєдіяльність водних організмів
З настанням глобальної екологічної кризи людство змушене
вирішувати нові проблеми, що стосуються гармонізації відносин людини з
природою, сталого та безпечного збалансованого соціально-еконо ...
Оцінка впливу проектів на навколишнє середовище
Сучасна практика реалізації проектів визнала, що дешевше
доповнити планування проекту аналізом довкілля, ніж ігнорувати цей момент і
розраховуватися за екологічні помилки у майбутньому. Біль ...
Характеристика ґрунтового покриву
У
ґрунтовому покриві переважають чорноземні (53 %), сірі лісові (9 %), на півночі
- дерново-підзолисті (27 %), у заплавах річок - лучні, лучно-болотні та болотні
ґрунти (3 %). Майже вся територія о ...