Заходи щодо покращення екологічного стану та підвищення курортно-рекреаційного потенціалу Херсонської області
Херсонщина має неабиякий курортно-рекреаційний потенціал. Втім, аби туристи їхали саме сюди, аби можна було повноцінно оздоровлювати дітей, а для цього в області є всі необхідні умови треба багато над чим працювати.
жовтня 2011 року відбулась колегія обласної державної адміністрації Херсонської області, де підбивалися підсумки курортного сезону та були намічені заходи щодо покращення екологічної ситуації регіону. Як приклад можна розглянути заходи у Генічеському районі: на Арабатській Стрілці реалізується національний проект з будівництва бальнеологічної клініки, зводиться низка закладів оздоровлення та відпочинку.
В області гостро стоїть проблема зношеності очисних споруд.
Основними джерелами забруднень морів є стоки рік, стічні води із точкових і дифузійних берегових джерел, морські та річкові транспортні засоби, у тому числі й стічні води очисних споруд міст та курортних установ.[35]
На території Херсонської області запроваджується нова технологія очистки стічних вод - установка «БІОТАЛ», у якій закладена концепція, відмінна від класичної. Установка працює в режимі продовженої аерації з використанням процесів нітрифікації й денітрифікації. Після глибокого біологічного очищення на виході зі спорудження одержують біологічно очищені стічні води й стабілізований збезводнений надлишковий активний мул, що є гарним органомінеральним добривом. Продуктивність установок «БІОТАЛ» - від 1,5 до 200 мЗ/добу. Установки більшої продуктивності складаються з типових модулів на 100 або 200 мЗ/добу або розробляється індивідуальний проект. Вже введені в експлуатацію очисні споруди продуктивністю 8 м3/добу на о. Бирючий, 50 м3/добу - на базі відпочинку «Корал» у Генічеському районі області. Розроблено проекти будівництва ще восьми установок продуктивністю від 1600 до 10 м3/добу, які будуть змонтовані в рекреаційних районах області. [35]
З метою запобігання забруднення поверхневих вод розроблені і держуправлінням охорони навколишнього природного середовища затверджені проекти гранично допустимих скидів забруднюючих речовин в поверхневі водойми підприємствам.
Щоб не допустити забруднення водоймищ суднами, Херсонським морським та річковим портами, підприємствами суднобудування та судноремонту проводяться роботи по збору з транспортних суден відпрацьованих паливно-мастильних матеріалів, господарсько-побутових стічних вод та сміття. Для цих цілей у морському порту м. Скадовська використовується спецсудно ПС-305.
У Скадовському морському порту води з суден надходять на станцію прийому та очистки вод, після чого скидаються у міську каналізацію. Відпрацьовані паливно-мастильні матеріали збираються у спеціальні ємкості та в подальшому відправляються на переробку.
За рахунок коштів оздоровчих закладів (150 тис.грн) здійснені заходи з берегоукріплення морського узбережжя в смт Лазурне.[30]
Державною екологічною інспекцією здійснено 165 перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства в частині охорони поверхневих вод. За виявлені порушення до адміністративної відповідальності притягнуто 30 осіб на суму 3,587 тис.грн. За самовільне користування поверхневими водами та скид неочищених стічних вод у поверхневі водойми пред’явлено 17 претензій (позовів) на суму 633,338 тис.грн.
Відділом інструментально-лабораторного контролю перевірено 33 підприємства (35 скиди). Всього відібрано 500 проб, в тому числі: стічних - 88, поверхневих - 359, дренажних - 53. Виконано 5853 хімічних досліджень.
Цікаві статті з розділу
Вплив антропогенного фактора на життєдіяльність водних організмів
З настанням глобальної екологічної кризи людство змушене
вирішувати нові проблеми, що стосуються гармонізації відносин людини з
природою, сталого та безпечного збалансованого соціально-еконо ...
Ліс – народне багатство Закарпаття
„У
лісі я знайшов для себе джерело безконечних відкриттів...”
М.
Пришвін
Одним із найкращих
багатств, якими наділена наша держава і вся планета Земля, являється ліс. Справді, в лі ...
Моніторинг забруднення ґрунтів території
Актуальність теми. Моніторинг земель - це система спостережень за станом земель, на підставі яких розробляють рекомендації щодо запобігання негативним явищам і усунення їх, здійснення контролю за вико ...