Основні напрямки розвитку мінерально-сировинної бази Криворізького басейну
Висока ефективність використання гравітаційної технології для збагачення відходів збагачення бідних магнетитових руд показана на прикладі лежалих хвостів Північного ГЗК [41]. У лабораторних і напівпромислових умовах з використанням гравітаційних апаратів було забезпечено витяг в концентрат обох хвостів, що входять до складу хвостів високозалізістих мінералів - магнетиту і гематиту . Для умов хвостосховища Північного ГЗК за участю авторів цієї статті розроблено ТЕО установки з виробництва гематит - магнетитового концентрату з лежалих хвостів аварійних ємностей і хвостосховища комбінату.
На основі застосування комплексної гравітаційно-магнітної технології були також розроблені ТЕО і робочий проект установки з виробництва з лежаних шламів металургійного комбінату «АрселорМіттал Кривий Ріг» концентрату із загальним вмістом заліза 65 мас.%. В даний час фірмою «Гонта-Технологія» завершується будівництво цієї установки. Металургійні шлами є унікальною природно-техногенною сировиною, до складу якої входять не тільки близько 20 залізовмісних мінеральних фаз, що характеризуються різним хімічним складом та фізичними властивостями, але також коксовий пил, технічні мастила, силікатні та інші нерудні компоненти. Витяг коксового пилу і масел дозволяє виробляти зі шламів крім залізорудного концентрату також високоякісну енергетичну сировину - коксовий брикет.
Результати техніко - економічних розрахунків, проектних розробок, досвід роботи перших збагачувальних установок свідчить про високу мінералогічну, технологічну, технічну, економічну, екологічну, соціальну ефективності робіт четвертого етапу розвитку мінерально - сировинної бази Криворізького басейну. Залучення в експлуатацію гематитових кварцитів, корисних копалин, які попутно видобуваються, техногенної сировини дозволить значно збільшити мінерально - сировинний ресурс видобувних і збагачувальних підприємств Кривбасу, знизити собівартість залізорудного концентрату, збільшити ступінь використання мінеральної маси, яку видобувають з надр, впровадити сучасні технології видобутку та переробки корисних копалин, створити додаткові робочі місця, знизити рівень техногенного тиску на регіон, підвищити якість і розширити спектр вироблених продуктів переробки мінеральної сировини, збільшити конкурентоспроможність продукції підприємств Криворізького басейну на світовому ринку [42].
Цікаві статті з розділу
Оцінка стану заповідної справи в Рівненській області
Вагоме місце у відновленні природи в нашій країні відведене розвитку природно-заповідного фонду як складової частини реалізації стратегії гармонійного розвитку суспільства. Після введення в дію у 1992 ...
Аналіз ефективності використання антрацит-фільтрату в очисних спорудженнях систем комунального господарства
При мінімальній забезпеченості водними ресурсами необхідної якості
Україна займає провідне місце у світі по питомій кількості стічних вод, що
утворяться, (більше 2 м3/чол. у добу). Недостатн ...
Вплив двоокису сірки, двоокису азоту та неорганічного пилу на організм людини
Україна
є однією з найбільших за територією, чисельністю населення та економічним
потенціалом держав Європи. Станом на 2005 рік населення України становило 48
мільйонів осіб. На території У ...