Головні відомості про біоту
Біота (від грец. Biote — життя) — поняття, що використовується в екології, ботаніці, зоології та інших природничих науках; на теперішній час, втім, чіткого та загальноприйнятого визначення цього терміна немає. Один із впроваджувачів даного поняття, Б.М. Міркін, дав йому наступне визначення:
«Біота — стала сукупність рослин, тварин, грибів та бактерій, що об'єднані спільною територією. На відміну від біоценозу види, що входять до деякої біоти, можуть і не мати безпосередніх екологічних зв'язків»
Біота (від греч. biotа - життя), сукупність рослин і тварин, об'єднаних загальною областю розповсюдження, що історично склалася. На відміну від біоценоза, види, що входять в склад біоти, можуть і не мати екологічних зв'язків (наприклад, кенгуру і дововидоводихаюча риба цератодус, що входять до складу австралійської фауни). Проте у багатьох випадках одна і та ж сукупність організмів може розглядатися і як біота (з позицій біогеографії) і як біоценоз (з позицій екології).
Біота — один з мобільних компонентів геосистеми, здатний трансформувати інші її компоненти за допомогою перетворення потоків речовини і енергії. Біота порівняно швидко реагує на змінні умови середовища, змінюється під впливом зовнішніх і внутрішніх чинників, управляє своїм функціонуванням і динамікою за допомогою стимуляції і інгибірованія процесів і в цілому виконує антіентропійную функцію
Цікаві статті з розділу
Літосфера
Літосфера - кам'яна оболонка Землі,
яка включає земну кору завтовшки від 6 (під океанами) до 80 км (гірські
системи). Земна кора складена гірськими породами. Частка різних гірських порід
у ...
Екологічні проблеми сучасного суспільства
Змістовні орієнтири нашого життя забезпечує філософія, а нашій культурі - самопізнання. Справедливо, що істинна філософія є духовною квінтесенцією епохи, живою душею культури. Звичайно, соціальні джер ...
Наукові основи раціонального користування та управління навколишнім середовищем
Тема контрольної роботи "Наукові
основи раціонального користування та управління навколишнім середовищем".
В умовах зростаючого
антропогенного впливу на навколишнє середовище оч ...