Головні відомості про біоту
Біота (від грец. Biote — життя) — поняття, що використовується в екології, ботаніці, зоології та інших природничих науках; на теперішній час, втім, чіткого та загальноприйнятого визначення цього терміна немає. Один із впроваджувачів даного поняття, Б.М. Міркін, дав йому наступне визначення:
«Біота — стала сукупність рослин, тварин, грибів та бактерій, що об'єднані спільною територією. На відміну від біоценозу види, що входять до деякої біоти, можуть і не мати безпосередніх екологічних зв'язків»
Біота (від греч. biotа - життя), сукупність рослин і тварин, об'єднаних загальною областю розповсюдження, що історично склалася. На відміну від біоценоза, види, що входять в склад біоти, можуть і не мати екологічних зв'язків (наприклад, кенгуру і дововидоводихаюча риба цератодус, що входять до складу австралійської фауни). Проте у багатьох випадках одна і та ж сукупність організмів може розглядатися і як біота (з позицій біогеографії) і як біоценоз (з позицій екології).
Біота — один з мобільних компонентів геосистеми, здатний трансформувати інші її компоненти за допомогою перетворення потоків речовини і енергії. Біота порівняно швидко реагує на змінні умови середовища, змінюється під впливом зовнішніх і внутрішніх чинників, управляє своїм функціонуванням і динамікою за допомогою стимуляції і інгибірованія процесів і в цілому виконує антіентропійную функцію
Цікаві статті з розділу
Розроблення системи автоматизації процесу очищення нікельмістких стічних вод
Охорона навколишнього середовища
є одним з основних завдань народного господарства. У зв'язку з цим проблема
очищення стічних вод промислових підприємств і населених місць придбала
особливо ...
Вода в харчуванні людини
Вода є одним з найважливіших елементів біосфери. Без води неможливе життя
людей, тварин і рослин. Людина без води може прожити не більше 5-6 діб.
Організм дорослої людини складається в серед ...
Визначення якості води в басейні річки
Система
екологічної класифікації якості поверхневих вод суші та естуаріїв України
включає три блоки показників:
блок
показників сольового складу;
блок
трофо - сапробіологічних (еколого - сан ...