Виконання природоохоронних заходів щодо покращення екологічного стану річок, водоохоронних зон та прибережних захисних смуг
Водоохоронні зони встановлюються для створення сприятливого режиму водних об”єктів, попередження їх забруднення, засмічення і вичерпання, знищення навколоводних рослин і тварин, а також зменшення коливань стоку вздовж річок та навколо водойм.
До складу водоохоронних зон обов”язково входять заплава річки, перша надзаплавна тераса, бровки і круті схили берегів, а також прилеглі балки і яри. Внутрішня межа водоохоронної зони збігається з мінімальним рівнем води у водному об”єкті. Зовнішня межа прив”язується до наявних контурів с/г угідь, шляхів, лісосмуг, заплав, бровок схилів, балок та ярів і визначається найбільш віддаленою від водного об”єкту лінією.Для покращення екологічного стану річок, створення сприятливого режиму водних об¢єктів, попередження їх забруднення, засмічення і збереження їх водності в 2009 році виконувались природоохоронні заходи, а саме: розчистка річок від замулення та санітарна розчистка річок, ремонт гідротехнічних споруд, ремонт ставків і водосховищ, берегоукріплювальні роботи, реконструкція дамб, відведення прибережних захисних смуг, залісненя прибережних захисних смуг, залуження прибережних захисних смуг, відродження джерел, установка водоохоронних знаків.
Комплекс організаційно-технічних заходів, спрямованих на відтворення природного стану та підтримання їх у належному стані включає такі роботи:
· нагляд за господарською діяльністю на річках та прибережних захисних смугах у відповідності з вимогами водного законодавства;
· нагляд за якістю води в річках, своєчасне виявлення забруднених вод;
· проведення обстежень та нагляд за дією вод, виявлення їх негативного впливу на русла річок, прибережні захисні смуги, гідротехнічні споруди, пропускну здатність русел річок;
· визначення розмірів шкідливої дії вод, своєчасне виявлення загрози виникнення надзвичайних ситуацій та запровадження запобіжних заходів;
· виконання поточних робіт щодо облаштування прибережних захисних смуг та покращення водних об”єктів.
Управлінням здійснюються експлуатаційно - доглядові роботи на гідроспорудах. В 2007 році виконувались роботи:
1. На гідротехнічних спорудах
· ремонт та фарбування металоконструкцій, вапнова побілка, ремонт затворів, очистка від снігу та околка льоду, очистка дренажного каналу від мулу та наносів.
2. На греблях та відкосах
· кріпленя верхових відкосів, очистку плит від наносів, заробку швів, планування та підсипка гребель, частково перекладка плит.
3. На водосховищах і ставках
· проведена окоска травяної рослинності
· виконані роботи по відновленню стел,
· ремонт та встановлення інформаційних щитів, водоохоронних знаків.
В зв”язку з відсутністю коштів в місцевих бюджетах, роботи по екологічному покращенню водних об”єктів, відведенню та облаштуванню прибережних захисних смуг, в більшості випадків виконуються за рахунок власних коштів орендарів водних об”єктів. Виконуються найбільш необхідні роботи: окоска від рослинності водного дзеркала, часткові ремонти дамб і гідротехнічних споруд для пропуску повеней і паводків, аварійні роботи.
ВИСНОВКИ
Отже, проаналізувавши матеріал і дані курсової роботи, та завдання, які були поставлені переді мною, можна зробити такі висновки:
По - перше. Одним з самих значних факторів зменшення стоку в басейні р.Рось є велике випаровування води з поверхні водних об”єктів. Тому необхідно активізувати роботу з збільшення кількості джерел, їх відновленню, паспортизації та облаштування, відведення , заліснення та залуження прибережних захисних смуг, що дасть змогу зменшити випаровування та збільшити стік річок в маловодний період. За останні роки внаслідок змін природної рівноваги у водному балансі територій, а також техногенних факторів прогресує процес підйому рівня ґрунтових вод, що веде до підтоплення значних територій та населених пунктів. Підтоплення створює неможливі умови для проживання населення, завдає значних матеріальних збитків народному господарству, погіршує стан навколишнього природного середовища, на деяких ділянках внаслідок підняття рівнів ґрунтових вод збільшується заболочення територій, мають місце усідання будівель та споруд. Крім матеріальних збитків цей процес завдає великої моральної шкоди населенню та створює антисанітарні умови на підтоплених територіях.
По - друге. За хімічним складом вода в р.Рось до міста, в районі міста, за містом (500м вище скиду Білоцерківських КОС) відповідає нормативам ГДК для водойм питного і побутового призначення. Порівняно з минулим роком різких змін у хімічному складі води в р.Рось не виявлено.
Цікаві статті з розділу
Гідрологічні характеристики річки
Територією
Сумської області протікає 165 річок довжиною понад 10 км кожна, які належати,
до басейну Дніпра. Найбільші з них: Десна з притокою Сеймом, Ворскла, Сула,
Псел. Хорол. Густота річкової сі ...
Еколого-економічні аспекти раціонального природокористування
Суттєво:
Після
вивчення матеріалу ви повинні:
Знати:
- що
таке екологічний збиток; з яких витрат він складається;
- як
встановлюється плата за забруднення навколиш ...
Екологічна оцінка впливу діяльності ЗАТ Юрія м. Черкаси на довкілля
Молочна промисловість належить до провідних у харчовій і переробній
промисловості та формує достатньо привабливий за обсягами ринок. Це пов'язано з
тим, що продукція молочної галузі займає в ...