Охорона праці
для рекреаційної зони: верба біла Salix alba, береза бородавчаста Betula verucosa, B. pendula береза повисла, гігрофіти - рогоз широколистий Tipha latifolium, калюжниця болотна Calta palustris та ін., з мезофітів - лисохвіст лучний Alopecurus pratensis та болотяний A. palustris, костриця овеча Festuca ovena, тимофіївка лучна Phleum pratensis;
для природної зони: сосна звичайна Pinus silvestrum, ялина звичайна Picea abies, дуб звичайний Quercus robur, ясен звичайний Fracsinus viridis, ясен ланцетолистий Fracsinus minor, в'яз шорсткий Ulmus laevis, вільха чорна Alnus nigrum, робінія звичайна Rubidia pseudoacacia, верба біла Salix alba, клен ясенелистий Acer pseudoplatanum, ліщина звичайна Coryllus avelana, граб звичайний Coryllus betullus, костриця овеча Festuca ovena, тимофіївка лучна Phleum pratensis Стоколос безостий Bromus inermis.
. Складено календар цвітіння найнебезпечніших алергенів у межах урбоекосистеми Корсунь-Шевченківський:
05-15 квітня - вільха чорна, тополя тремтяча, верба біла, в'яз шорстколистий, ліщина звичайна, абрикос звичайний;
25 квітня-05 травня - береза повисла, клен американський, широколистий та гостролистий, черемха чорна;
10-20 травня - дуб звичайний та черешковий; бузок звичайний;
25 травня-5 червня - сосна лісова, кульбаба лікарська, грястиця збірна, костриця овеча та червона;
07-25 червня - пирій повзучий, лисохвіст лучний, райграс високий, бузина чорна;
20 червня-5 липня - липа дрібнолиста та широколиста;
07-25 липня - тимофіївка лучна, тонконіг лучний;
01-28 серпня - кропива дводомна, полин гіркий, лебеда розкидиста, лобода біла;
01-25 вересня - полин звичайний, амброзія полинолиста, лобода біла та червона, чорнощир нетреболистий, нетреба звичайна.
В результаті чого з’ясовано, що найбільш небезпечний пилок рослин, які починають цвісти приблизно в кінці березня, в середині квітня та наприкінці серпня початку вересня.
. Визначено, що в транспортній зоні найбільш алергеннонебезпечні фітокомплекси сконцентровані за околицями міста; в захисній - в районі крайових насаджень парку; житловій - в центральній частині міста та масиву «Мікрорайон», який ще характеризується як епіцентр протягів; складській - в районі привокзальної частини; рекреаційній - в прирічковій частині міста; рудеральній - поза заселеній частинах; в селітебній - в районі масиву «Мікрорайон»; промисловій - в районі Залізничного вокзалу, ГЕС.
. Відзначено, що рослинність некроземів міста також вносить питомий вклад в зростання небезпеки щодо формування полинозів.
. Показано, що трав’яна рослинність природної зони, яка відноситься до рослин-антропофілів відсутня або перебувають в мінімальній кількості.
Пропозиції
У період цвітіння дерев і трав, уникати перебування з дітьми в садах, полях, лісах тощо.
Якщо поблизу росте дуже багато рослин, на яка викликає алергію, доцільно на деякий час змінити місце проживання.
Вікна оселі тримати завжди зачиненими, декілька разів на день робити вологе прибирання приміщення. Прийшовши з вулиці, обов'язково прийняти душ і перевдягнутися. Також на період цвітіння очі варто захистити щільними, спеціально пристосованими окулярами.
Нині існують сучасні антигістамінні засоби: Кларитин, Лоратадин, які потрібно приймати один раз на день, починаючи за 2-3 тижні до початку цвітіння рослин і впродовж усього періоду цвітіння (тобто ще 2-3 тижні). У такий спосіб можна забезпечити нормальний стан дитини в цей час та уникнути неприємних проявів захворювання.
У період викидання колоса чи волоті у злакових, бутонізації у бобових, капустяних, тобто початку цвітіння алергеннонебезпечної рослинності, потрібно проводити викошування, обрізку гілок тощо.
На початкових етапах розвитку алергеннонебезпечної рослинності проводити хімічні, механізовані та біологічні способи боротьби.
Цікаві статті з розділу
Моніторинг забруднення ґрунтів території
Актуальність теми. Моніторинг земель - це система спостережень за станом земель, на підставі яких розробляють рекомендації щодо запобігання негативним явищам і усунення їх, здійснення контролю за вико ...
Екологічний стан Ємільчинського району Житомирської області
На
Землі скорочуються ареали і знижується чисельність багатьох видів живих
організмів. Багато з них зникає через діяльність людини.
У
природи ми беремо все необхідне для нашого життя. Ал ...
Радіоактивне забруднення
Особливе
місце у забрудненні оточуючого середовища займає радіоактивне забруднення.
Найбільшою з них у всій Європі є Чорнобильська катастрофа яка і стала наслідком
радіоактивного забрудненн ...