Погодно-кліматичні, ґрунтові умови міста
Клімат м. Корсунь-Шевченківський помірно теплий і помірно вологий. Довжина періоду із середньодобовою температурою вище 10 0С складає 155-160 діб, а з температурою вище 150С - 110 діб. Весняні приморозки в середньому завершують панувати в кінці квітня, а осінні розпочинаються в першій половині вересня. Територія характеризується достатнім, але не стійким зволоженням. Кількість опадів за рік становить 490-530 мм.
Упродовж року опади випадають нерівномірно. Найбільша їх кількість припадає на липень-серпень, коли вони випадають у вигляді дощів, а інколи носять заливний характер. Найменша кількість опадів припадає на зимовий місяць - січень. Середньорічна відносна вологість повітря становить - 77%. Переважаючими вітрами є західні і північно-західні. Тому в період масового цвітіння, у квітні, полинозоутворювачів, а саме представників з родини Вербові, Березові, Розоцвіті, Жовтецеві, Первоцвіті, Фіалкові та ін відбувається формування масових захворювань у населення. У травні інколи бувають і східні вітри, що викликають атмосферну посуху, яка призупиняє негативний вплив пилку на населення, так як втрачається його життєздатність.
Ґрунт міста переважно антропогенно трансформовані. Частина ґрунтів у межах зеленого каркасу є рекультивованими, а частина, парк в центрі урбоекоситеми, мікрорайоні та вздовж р. Рось, віднесених до окремих частин міста - Червоний хутір, Чорний хутір, Тартак та Раків хутір, які мають природне утворення. Решта ґрунтів, на яких концентруються житлово-комунальні та інші забудови міста, транспортні, складські об’єкти є частково зміненими. А, отже, характеризуються як строкаті за фіторізноманіттям, зокрема за рослинами-алергенами.
Цікаві статті з розділу
Заходи щодо покращення якості води в річці
Для
збереження високоякісного стану природних вод необхідно їх охороняти. Під
охороною водних ресурсів розуміють сукупність технічних, організаційних,
правових і економічних заходів, направлених на ...
Екологічні наслідки проведення меліоративних робіт в Ратнівському районі Волинської області
Волинське Полісся - це край з вологим кліматом та високим рівнем ґрунтових вод. Не випадково тут ще в середині XIX століття під керівництвом науковця генерал-лейтенанта І. Жилінського робилися перші к ...
Оцінка родючості ґрунтів
З сучасних
природних і природно-антропогенних процесів в області розвиваються інтенсивні
лінійний розмив і площинний змив, на схилах долин та балок ґрунти середньо- і
сильнозмиті трапляються зсуви. ...