Характеристика техногенних викидів та їх впливу на реціпієнтів
Виробництво цементу являє собою сукупність складних технологічних процесів, пов’язаних із перетворенням сировини у різні стани і з різними фізико-механічними властивостями, а також з використанням різного ступеня складності технологічного обладнання та допоміжних механізмів. Великий недолік при виробництві цементу: надто велика запиленість виробничих приміщень і прилеглих територій.
Цементна промисловість виділяє значну кількість CO2 при виробництві цементу (клінкеру). Існує два джерела для виділення CO2: спалювання палива та декарбонізація вапняку. Також,при виробництві цементу та сировини в атмосферу потрапляє метало - місткий пил, SiO2 , СО, NOx, СН4, вуглеводні тощо. Крім того, технологічний цикл має на увазі викиди в атмосферу цілого спектра небезпечних речовин. Ці речовини негативно впливають на стан атмосферного повітря, погіршуючи його якість.
Під якістю атмосферного повітря розуміють сукупність властивостей атмосфери, що визначає ступінь впливу фізичних, хімічних і біологічних факторів на людей, рослинний і тваринний мир, а також на матеріали, конструкції й навколишнє середовище в цілому.
Нормативами якості повітря визначені припустимі межі змісту шкідливих речовин як у виробничій (призначеної для розміщення промислових підприємств, досвідчених виробництв науково-дослідних інститутів і т.п.), так і в селітебній зоні (призначеної для розміщення житлового фонду, суспільних будинків і споруджень) населених пунктів. Викиди виробництва забруднюють навколишнє середовище, тим самим створюючи небезпеку для здоров’я населення.
Промислові викиди в атмосферу несприятливо впливають перш за все на людину та на навколишнє природне середовище, а найбільш важкі форми прояву спостерігаються на промислових майданчиках та прилеглих до них територіях. Саме тут виникають найбільш високі концентрації шкідливих речовин в атмосферному повітрі, котрі перевищують гранично допустимі концентрації в 2-5, а нерідко і в більше разів, і саме на цих територіях акумулюється їхня основна маса. У зв'язку з цим особливо гострою є проблема запобігання забруднення атмосфери міст, де зосереджена більша частина населення та промисловості.
Цікаві статті з розділу
Ерозійні процеси Красноградського району та заходи боротьби з ними
Ґрунти - органо-мінеральний продукт багаторічної спільної
діяльності живих організмів, води, повітря, сонячного тепла й світла. Це
природні утворення, які характеризуються родючістю - здатні ...
Еколого-економічні аспекти раціонального природокористування
Суттєво:
Після
вивчення матеріалу ви повинні:
Знати:
- що
таке екологічний збиток; з яких витрат він складається;
- як
встановлюється плата за забруднення навколиш ...
Роль ферментативних антиоксидантів при окисному стресі
Стан
оточуючого середовища міст України на даний час потребує переходу до
інтенсивних методів запобігання його забруднення, зокрема до розробки
біологічних методів очистки. Одним з них є зе ...