Характеристика техногенних викидів та їх впливу на реціпієнтів
Виробництво цементу являє собою сукупність складних технологічних процесів, пов’язаних із перетворенням сировини у різні стани і з різними фізико-механічними властивостями, а також з використанням різного ступеня складності технологічного обладнання та допоміжних механізмів. Великий недолік при виробництві цементу: надто велика запиленість виробничих приміщень і прилеглих територій.
Цементна промисловість виділяє значну кількість CO2 при виробництві цементу (клінкеру). Існує два джерела для виділення CO2: спалювання палива та декарбонізація вапняку. Також,при виробництві цементу та сировини в атмосферу потрапляє метало - місткий пил, SiO2 , СО, NOx, СН4, вуглеводні тощо. Крім того, технологічний цикл має на увазі викиди в атмосферу цілого спектра небезпечних речовин. Ці речовини негативно впливають на стан атмосферного повітря, погіршуючи його якість.
Під якістю атмосферного повітря розуміють сукупність властивостей атмосфери, що визначає ступінь впливу фізичних, хімічних і біологічних факторів на людей, рослинний і тваринний мир, а також на матеріали, конструкції й навколишнє середовище в цілому.
Нормативами якості повітря визначені припустимі межі змісту шкідливих речовин як у виробничій (призначеної для розміщення промислових підприємств, досвідчених виробництв науково-дослідних інститутів і т.п.), так і в селітебній зоні (призначеної для розміщення житлового фонду, суспільних будинків і споруджень) населених пунктів. Викиди виробництва забруднюють навколишнє середовище, тим самим створюючи небезпеку для здоров’я населення.
Промислові викиди в атмосферу несприятливо впливають перш за все на людину та на навколишнє природне середовище, а найбільш важкі форми прояву спостерігаються на промислових майданчиках та прилеглих до них територіях. Саме тут виникають найбільш високі концентрації шкідливих речовин в атмосферному повітрі, котрі перевищують гранично допустимі концентрації в 2-5, а нерідко і в більше разів, і саме на цих територіях акумулюється їхня основна маса. У зв'язку з цим особливо гострою є проблема запобігання забруднення атмосфери міст, де зосереджена більша частина населення та промисловості.
Цікаві статті з розділу
Екологічна характеристика території природного заповідника Кам'яні Могили
Актуальність: у наш час степові екосистеми піддались найбільш сильному
антропогенному впливу. Розорювання, зрошення, забудова, вплив хімічних
реагентів, монокультура, вітрова та водна ерозія ...
Сучасні екологічні проблеми озера Сиваш та шляхи їх вирішення
Дипломна робота представлена на 50 сторінках, має 7 рисунків та 2 таблиці. При написанні роботи було використано 56 літературних джерел.
Тема дипломної роботи – Сучасні екологічні проблеми озер ...
Екологічний стан Ємільчинського району Житомирської області
На
Землі скорочуються ареали і знижується чисельність багатьох видів живих
організмів. Багато з них зникає через діяльність людини.
У
природи ми беремо все необхідне для нашого життя. Ал ...