Обґрунтування напряму досліджень
Багаторічне забруднення органічними ксенобіотиками (зокрема гербіцидами) ґрунтового покриву призводить до виникнення хімічної деградації ґрунтів так, як наслідок, викликає зміну функцій ґрунту як елемента природного середовища, кількісного та якісного погіршення його властивостей. Використання рослин, що здатні до гіперакумуляції полютантів, триває останні 15 років. Попередніми роботами вітчизняних та зарубіжних вчених, таких як С.Д. Мельничук, В.Й. Лоханська, Дж. Вайт, Б. Зіб, А. Нуржанова було показано перспективу впровадження фітотехнологій, які базуються на природних фізіологічних процесах рослин для відновлення ґрунтів, забруднених металами, радіонуклідами, пестицидами та іншими органічними сполуками.
Але проблема багаторічного забруднення ґрунтів залишками гербіцидів на основі трифлураліну вивчена недостатньо. Оскільки в Україні останнім часом для агрохімічного захисту посівів лікарських культур дозволено використання лише гербіцидів на основі трифлураліну, залишки яких можуть мігрувати в лікарську сировину, тим самим завдаючи шкоди при потраплянні в організм людини. Тому існує нагальна необхідність пошуку рослин накопичувачів та деструкторів трифлураліну з метою очищення забруднених ділянок, велика частина з яких використовуються у лікарському рослинництві.
Об’єкт: вплив гербіцидів на основі трифлураліну на ґрунтову систему та лікарські рослини.
Предмет: акумуляція та міграція залишків трифлураліну в системі ґрунт - лікарські рослини.
Маючи на меті здійснення аналізу потенційної екологічної небезпеки гербіцидів на основі трифлураліну при вирощуванні лікарських рослин та відновлення забруднених ґрунтових екосистем, були поставлені наступні завдання:
• Оцінити міграційну здатність та розподіл трифлураліну у ґрунті;
• Дослідити динаміку розпаду трифлураліну у ґрунті;
• Виявити рослини-накопичувачі трифлураліну;
• Проаналізувати потенційну екологічну небезпеку гербіциду трефлан для елементів екосистеми та запропонувати метод відновлення забруднених трифлураліном ґрунтів.
Цікаві статті з розділу
Екологічна криза сучасності
Стосунки біологічної системи і довкілля в процесі еволюції прагнуть
оптимальності. Але вони не завжди є гармонійними. Зміни життєвоважливих для
біологічної системи параметрів зовнішного сере ...
Оцінка стану міської системи м. Рівного
Що являє
собою місто? Передусім, місто уже на початку свого існування являло собою факт
концентрації населення, знарядь виробництва, капіталу, тоді як для села
характерним і донині є протил ...
Екологічна ситуація в Полтавській області
Охорона навколишнього природного середовища,
раціональне використання природних ресурсів, забезпечення екологічної безпеки
життєдіяльності людини - невід'ємна умова сталого економічного та с ...