Охорона праці
Органи, що здійснюють державний нагляд та контроль за охороною праці, визначено в Законі України «Про охорону праці». За станом охорони праці на підприємстві державний нагляд здійснюють державні інспекції по нагляду за охороною праці, органи прокуратури, санітарно-епідеміологічна служба, служби охорони праці державних адміністрацій. Громадський контроль за станом умов праці та безпекою виробничих процесів на підприємстві здійснюють профспілковий комітет та уповноважені трудових колективів. Адміністративний контроль здійснюють служба охорони праці підприємства, керівники та спеціалісти підприємства.
Забезпечення пожежної безпеки на підприємстві визначається Законом України «Про пожежну безпеку» та «Правилами пожежної безпеки в Україні».
Забезпечення пожежної безпеки є невід'ємною частиною виробничої діяльності підприємства і в цілому покладається на керівника підприємства та безпосередньо на керівників виробничих підрозділів, в обов'язки яких входить дотримання вимог правил пожежної безпеки, проведення протипожежних інструктажів, що здійснюються одночасно з інструктажами з охорони праці, обладнання виробничих приміщень первинними засобами гасіння пожежі. До первинних засобів гасіння відносять ручні вогнегасники, які розміщують із розрахунку один вогнегасник на 200 м2 площі приміщення. Також виробничі приміщення обладнують пожежними щитами, на яких розміщують ломи, сокири, лопати, багри, відра та біля них ящики з піском і бочки з водою.
Зважаючи на вищезазначене стає зрозуміло, що охорона праці на ДП «Іваньківський цукровий завод» с. Іваньки, Маньківського р-ну, Черкаської області знаходиться на належному рівні й виконується згідно з законодавчо-нормативною базою України.
ВИСНОВКИ
. Питання екологізації цукрової промисловості необхідно вирішувати не лише на галузевому, а й на держаному рівні. Слід відокремити такі напрямки для проведення робіт з модернізації функціонуючих і впровадження нових технологій переробки продовольчої сировини. По-перше, це політика заохочення переробних підприємств до проведення переоснащення діючого виробництва із залученням новітніх технологій та сучасного обладнання, яка передбачає застосування податкових, кредитних, митних та інших пільг. По-друге, це політика заохочення іноземних інвесторів до участі у приватизації підприємств харчової промисловості та реалізації інвестиційних і інноваційних проектів у переробних галузях АПК.
. Висвітлено, що вода в р. Кищиха та технічних ставках, у зоні функціонування Іваньківського цукрового заводу, не відповідає вимогам технічної води як за органолептичними показниками (запах, температура та ін.), так і за хімічними і біологічними. Свідченням цього є різноманітні скупчення поверхнньоактивних та штучно поверхньоактивних речовин, концентрація не притаманній водоймі міцеліям грибів, водоростей.
. Показано, що у водоймах і водотоках у зоні функціонування Іваньківського цукрового заводу відмічено істотні перевищення норм граничнодопустимих скидів у середньому в 2 - 3 рази незалежно від виду забруднювача. Зокрема щодо сухого залишку у водоймі - в 2,2 рази, сульфатам - в 1,5 рази, нітратам - в 1,2 рази, нітритам - в 1,8 рази, хімічному споживанню кисню - в 2,1 рази, біологічному споживанню кисню - 3-4 рази, відповідно.
. З’ясовано, що площа порушених земель в зоні складування відходів від цукрового заводу,а саме дефекатів склала близько 3 га. Рекультивацію земель проведено на площі 6000 м2. Слід зазначити, що для розв'язання проблеми рекультивації земель необхідні значні кошти і без фінансової підтримки з боку держави вирішити цю проблему самостійно область на даному етапі не має можливості.
. Заданими районної СЕС у повітрі Іваньківського цукрового заводу, в пік технологічного процесу з переробки цукрового буряка, відмічено перевищення концентрацій газу метану - в 1,5 рази, сірководню - 3,5 разів, відповідно, згідно з нормативами.
Пропозиції виробництву
Основними напрямами забезпечення екологозбалансованості переробних галузей цукрової промисловості є:
максимальна мобілізація науково-технічного потенціалу - застосування екологобезпечних технічних засобів і технологій;
Цікаві статті з розділу
Вплив техногенного забруднення атмосфери на лісові насадження правобережжя Середнього Придніпров’я
Тема затверджена наказом в університеті № ____ від ____________
Термін подачі студентом завершеної випускної роботи 01.06. 2011 р.
Випускна робота може бути подана у рукописній формі, ма ...
Еколого-біологічні дослідження місцевості
Найважливішим засобом екологічної освіти є організація різноманітних
видів діяльності школярів безпосередньо в природному середовищі, в світі
природи. Дане положення вимагає створення «учбов ...
Еколого-економічні аспекти раціонального природокористування
Суттєво:
Після
вивчення матеріалу ви повинні:
Знати:
- що
таке екологічний збиток; з яких витрат він складається;
- як
встановлюється плата за забруднення навколиш ...