Комплексна оцінка дії мікрокліматичних умов на організм людини
Теплове самопочуття людей у різних умовах мікроклімату є гігієнічним показником фізіологічного стану організму і одночасно є критерієм оцінки мікроклімату. Комплексна оцінка мікрокліматичних умов може бути проведена за допомогою визначення ефективних температур.
Ефективні температури ( ефективна та еквівалентно-ефективна), що є показником тепловідчуття людини при різних співвідношеннях температури і вологості визначаються залежно від прийнятої і швидкості повітря v робочої зони (відповідно до категорії роботи , що виконується) або залежно від фактичних величин температури t , відносної вологості повітря
, що зареєстровані в цеху нафтопереробного виробництва.
Результуюча температура ,що враховує комплексний вплив на організм людини температури,вологості,рухомості повітря та радіаційного тепла. Визначають за номограмою.
Зона комфорту для організму людини відповідає:
Нормам ефективних температур:
17,2… 21,7 о С- для умов легкої праці.
,2… 20,7 о С для умов праці середньої важкості.
,7… 19,2 о С для умов важкої праці.
t = 30,5°С= 0,5 м/с
= 50 %еф = 25,2°С
Дана температура є несприятливим фактором для зони комфорту.
Нормам результуючих температур:
16… 18 о С при виконанні легкої роботи.
… 16 о С при виконанні роботи середньої важкості.
… 13о С при важкій роботі.
Е=43,66.
е= (50
⋅
43,66/100)
⋅
7,5
⋅
10-3
⋅
100=16,37рез = 27°С.
Отже, як бачимо, працівник при умовах важкої праці знаходиться у стані теплового дискомфорту, оскільки ефективна і результуюча температури не потрапляють у допустимий діапазон.
Висновок
Оскільки людина увесь час знаходиться під впливом фізичних і хімічних факторів навколишнього середовища, то метою моєї роботи було теоретично розглянути вплив фізичних факторів, а саме мікроклімату, на організм людини як з позитивної так і негативної сторін.
Мікроклімат
- це особливості клімату, властиві закритим приміщенням, незначним ділянкам земної поверхні. Мікроклімат виробничих приміщень залежить від характеру технологічного процесу, пори року, часу доби, клімато-погодних умов на ефективності засобів щодо його нормалізації.
У заданому мені термічному цеху, основними негативними факторами мікроклімату є пил та перевищення норм температурного режиму.
Здатність організму пристосовуватися до метеорологічних умов хоч і висока, але не безмежна тому реакція організму на дію тепла або холоду може призводити до патологічного стану.
Важливим профілактичним заходом в умовах нагріваючого мікроклімату є механізація важких робіт, дистанційне управління, автоматизація технологічних процесів, локалізація та ізоляція тепловиділень шляхом вловлювання або відведення їх з місць утворення, герметичність обладнання, закриття технологічних отворів, влаштування водяних завіс, аерація, повітряне душування і ін. В умовах охолоджуючого мікроклімату облаштовують шлюзи, тамбури, перегородки, повітряні завіси і т. ін. З організаційних заходів суттєве значення має режим праці та відпочинку, припинення робіт при відповідних несприятливих температурах за постановами місцевих адміністративних органів.
Висновок
Екологія людини розглядає людський організм і середовище його існування в єдності, як цілісну систему. Тому об’єктом дослідження екології людини стала система «людина - навколишнє середовище», критерієм ефективності функціонування якої є рівень здоров’я населення. Фізичний стан окремих людей у межах певної території визначає суспільне здоров’я населення, а суспільне здоров’я визначається станом динамічної рівноваги населення з навколишнім середовищем у конкретних соціально-економічних умовах.
У рамках вивчення курсу «Екологія людини» я виконала курсову роботу, яка складається з анотації і трьох частин і можу зробити такі висновки:
У Пирятинському районі 42 населені пункти, підпорядковані Пирятинській міській і 14 сільським радам. Районний центр - Пирятин, обласного підпорядкування розташований на правому березі річки Удаю (басейн Дніпра ) за 197 км на північний захід від Полтави .
Цікаві статті з розділу
Аналіз виробничих відходів підприємств Луганської області
Все те, що проводиться, здобувається і споживається, рано чи пізно
перетворюється на відходи. Відходи, що все утворюються, ділять на відходи
виробництва і споживання, які можуть знаходитися ...
Акумулювання радіонуклідів грибами в зонах радіоактивного забруднення
В даний час і в перспективі особливо гостро постає проблема
екологічної безпеки навколишнього середовища, екологічно безпечного
природокористування при зростаючих антропогенних навантаженнях ...
Вплив живих організмів на географічну оболонку
В епоху науково-технічного прогресу особливого значення набувають знання
про життєві процеси на Землі в цілому. Важливу роль у цих процесах відіграють
живі організми. За мільярди років, які ...