Матеріали і методи
Для досліджень структурно-функціональних змін ґрунтового резервуару Карбону органічних сполук за різних антропогенних впливів застосовано класичні методи та методичні підходи, які використовують в екології та ґрунтознавстві (Одум, 1986; Почвоведение, 1988), серед яких:
. Системний методичний підхід, відповідно до якого ґрунт розглядається як відкрита, багатофазна, структурна система, що об’єднує багато підсистем й сама входить у якості підсистеми до складу біогеоценозу.
2. Градієнтний підхід, відповідно до якого враховується інтенсивність дії середовищеутворювального чинника і який дозволяє встановлювати залежності між ступенем і результатом дії чинника на органічну частину ґрунту, чи ґрунт в цілому.
. Порівняльно-географічний метод, який базується на зіставлені досліджуваних ґрунтів і факторів ґрунтоутворення у просторово-часовому аспекті.
. Порівняльно-профільний метод, що включає аналіз всієї ґрунтової товщі включно до материнської породи (чи перехідних до породи горизонтів) і зіставлення властивостей досліджуваних ґрунтів погоризонтно чи пошарово. Його використання дає змогу адекватно охарактеризувати особливості розподілу чи перерозподілу речовин у профілі й прослідкувати тенденції його розвитку.
. Порівняльно-аналітичний метод, який полягає у порівнянні складу і властивостей кожного досліджуваного шару ґрунту у межах профілю, оцінці фізичного і хімічного складу та фізико-хімічних властивостей ґрунтів.
Цікаві статті з розділу
Токсикологічна характеристика забруднюючих речовин води
1. Наведіть стислу токсикологiчну
характеристику забруднювачів води та вкажiть їх нормування згідно завдання.
2. Запропонуйте методи очистки від
забруднювачів. Оцініть зменшення маси ви ...
Особливості фітоценозів Корецького лісництва Рівненського лісгоспу
Ліс регулює водний стік, пом’якшує клімат навколишнього середовища, водний
режим ґрунтів і, особливо, пасовищних земель, покращує погодні умови, захищає
поля від суховіїв, пилових бур, захищ ...
Роль лісу в екологічній стабілізації ландшафтів
Біорізноманітність
України є її національним багатством. Особливості географічного положення
України рельєф, клімат та історичний розвиток зумовили формування на її
території багатої рослин ...