Сутність економічної ефективності
В умовах розвитку економіки кінцеві результати задаються суспільством виходячи з мети виробництва. У цьому проявляється їхній суспільний характер.
Витрати на досягнення кінцевих результатів формуються на кожному підприємстві під впливом різних факторів. У різних умовах для одержання одиниці продукції може бути витрачена неоднакова кількість суспільної праці. Оскільки для суспільства не байдуже, як використовуються матеріальні й трудові ресурси в різних ланках народного господарства, то прийнято зіставляти кінцеві результати й витрати на їхнє досягнення.
Економічна ефективність виміряється зіставленням вартісної оцінки кінцевих результатів виробництва з витратами або величиною застосовуваних ресурсів.
Витрати, пов'язані з досягненням кінцевих результатів, обумовлені витратою (споживанням) ресурсів. При визначенні економічної ефективності розрізняють поточні й одноразові витрати. Поточні витрати мають місце постійно в процесі вироблення продукції й включають вартість сировини й матеріалів, палива й енергії, оплату праці, амортизаційні відрахування на повне відновлення основних фондів і ін. Вони найбільше точно враховуються в собівартості продукції. На відміну від поточних, одноразові витрати виробляються до початку процесу виготовлення продукції, повністю, одноразово, а результати суспільство одержує протягом терміну їхнього функціонування.[1].
Цікаві статті з розділу
Фiтомелiорацiя мiських екосистем
Зелені насадження - невід'ємна
складова навколишнього природного середовища та, зокрема, міських екосистем. Вони
виконують важливі екологічні функції, до яких належать: очищення та збагаченн ...
Моніторинг забруднення підземних вод в районі розташування полігону твердих побутових відходів (полігону промислових відходів)
До найактуальніших проблем сьогодення, що торкаються кожного жителя планети й від яких залежить майбутнє людства, слід віднести проблеми екологічні. Викликані недалекоглядним, нерозумним, необґрунтова ...
Характеристика ґрунтового покриву
У
ґрунтовому покриві переважають чорноземні (53 %), сірі лісові (9 %), на півночі
- дерново-підзолисті (27 %), у заплавах річок - лучні, лучно-болотні та болотні
ґрунти (3 %). Майже вся територія о ...