Результати досліджень очищення вод антрацит-фільтратом
Вихідну річкову воду можна характеризувати як брудну.
Обробка води фільтратом дозволяє на один порядок знизити концентрацію сапрофітних бактерій і БГКП. Отриманий результат погодиться із сорбционими властивостями бактерій у природних біострумах гідросфери.
Для визначення загальної чисельності бактерій в оброблюваній річковій воді використали також метод спеціальних мікробіологічних досліджень - визначення чисельності мікроорганізмів методом прямого рахунку при мікроскопію ванні. Цей метод широко використовується в гідромікробіології при дослідженні поверхневих водойм Як видно з дані таблиці 2.4, ефективність очищення річкової води від бактерій, що враховують методом прямого рахунку й при посіві на МПА, має близькі значення.
Ефективність очищення річкової води від бактерій групи кишкових паличок за допомогою фільтрату має аналогічні з очищенням від сапрофітних бактерій значення.
Запропонований фільтрат має гарні сорбіційні характеристики. При використанні даного фільтранта в схемі споруджень для підготовки питної води ефект очищення дозволяє досягти значень, необхідних для питної води.
Комплексні дослідження представлених фільтратів свідчать про доцільність їхнього використання не тільки для очищення й доочищення стічних вод, але й, у першу чергу, для підготовки питної води в різних регіонах України й держав СНД, особливо, з поверхневих джерел водокористування.
Цікаві статті з розділу
Тваринний світ та його охорона
Тема реферату з дисципліни "Екологія і охорона навколишнього
середовища" - "Тваринний світ та його охорона".
Тваринний світ є важливою частиною
біосфери нашої планети. ...
Рекультивація промділянки при поверхневому порушенні ландшафту
Дія
людини на природу багато в чому пов'язана з порушенням величезних територій.
Окрім безпосереднього порушення ґрунтів відбувається псування природних
ландшафтів, порушення гідрологічного ...
Діяльність озер та боліт у формуванні мінеральних ресурсів
Актуальність. Ми живемо в
епоху гострого конфлікту між людським суспільством та природою, коли
нераціональна господарська діяльність порушила динамічну рівновагу біосфери
нашої планети, що ...