Ґрунти
5. Торфоболотні ґрунти та торфовища карбонатні. Дані грунти займають понад 4% меліорованих угідь. Близькість від поверхні залягання карбонатних порід і як наслідок, високий вміст кальцієвих сполук в орному шарі торфових горизонтів створює вкрай несприятливі агрохімічні властивості цих ґрунтів та умови вирощування сільськогосподарських культур. З метою використання у сільськогосподарському виробництві осушуваних карбонатних торфовищ необхідне проведення хімічної меліорації, зокрема внесення високих доз суперфосфату (до 300 кг/га д.р.) калійних та інших фізіологічно кислих добрив, використання мікроелементів (особливо марганцю, бору, міді, цинку), а також застосування локальних систем удобрення, інтенсивного обробітку ґрунту.
За умови проведення вищезгаданих агротехнічних та агромеліоративних заходів ґрунти придатні для вирощування агрокультур, стійких до лужної реакції ґрунтового середовища [18, 147].
6. Торфові ґрунти верхових і перехідних боліт. Осушувані землі, які відносяться до цієї групи ґрунтів, займають менше 1 % меліорованих угідь і поширені на незначних площах у північно-східній частині району. Ґрунти мають низький ступінь розкладу органічної речовини, високу кислотність. Використовуються переважно, як природні пасовища, глибокі торфовища - у торфовидобувній промисловості. Для них характерна гостра нестача, калію, фосфору та міді.
Цікаві статті з розділу
Екологія регіону
Екологія людини є міждисциплінарною наукою, яка вивчає закономірності
взаємодії людей із навколишнім середовищем, і є спільним науковим підрозділом
географії, соціоекології та медицини, що в ...
Забруднення атмосфери. Знищення озонового шару
У
далеку давнину, коли кількість людей на Землі була порівняно невеликою, а їхній
інтелектуальний і технічний потенціал - дуже слабким, природа практично не
відчувала на собі тиску людини: ...
Проектування безвідходного виробництва з використанням біоконверсійних технологій утилізації відходів тваринництва
Біотехнологія
– напрямок сучасної науки і техніки, головним завданням якого є використання
біологічних процесів, систем і організмів в різних галузях людської діяльності
(сільське господарс ...