Охорона навколишнього природного середовища
Охорона навколишнього природного середовища, раціональне використання природних ресурсів, забезпечення екологічної безпеки життєдіяльності людини - невід'ємна умова сталого економічного та соціального розвитку України.
З цією метою Україна здійснює на своїй території екологічну політику, спрямовану на збереження безпечного для існування живої і неживої природи навколишнього середовища, захисту життя і здоров'я населення від негативного впливу, зумовленого забрудненням навколишнього природного середовища, досягнення гармонійної взаємодії суспільства і природи, охорону, раціональне використання і відтворення природних ресурсів.
Закон України” Про охорону навколишнього природного середовища”[2] визначає правові, економічні та соціальні основи організації охорони навколишнього природного середовища в інтересах нинішнього і майбутніх поколінь.
Фасування цементу у мішки характеризується значним перевищенням викиду пилу цементного виробництва. Для скорочення викиду пилу цементного виробництва та поліпшення екологічної ситуації в районі розташування ПП «Гранд» рекомендовано застосувати двуступеневу систему очистки (циклон, рукавний фільтр). За іншими речовинами та групі сумації приземних концентрацій на межі санітарно-захисної зони та житлової забудови не перевищують допустимі санітарні нормативи.
Висновок
У результаті виконання бакалаврської роботи було досліджено ПП «Гранд». Загальне число джерел викиду забруднюючих речовин в атмосферу від підприємства - 13 (організованих - 7, неорганізованих - 4).
Усього забруднюючих речовин - 13, включаючи викиди від автотранспорту,.
Сумарний викид забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел ПП «Гранд» становить - 44,19759 т / рік.
Для зниження викидів пилу цементного виробництва була запропонована двоступенева система очищення, яка включає: циклон ЛИОТ №10 з УДЗ та рукавний фільтр ФРИР-70, ступінь очищення якої сягає 98%. Після встановлення очисних споруд у результаті проведених розрахунків приземних концентрацій пилу цементного виробництва за допомогою «ЕОЛ», ми бачимо, що концентрації пилу цементного виробництва не перевищують гранично-допустимі концентрації на межі санітарно-захисної зони.
Можно зробити висновок, що вжиті заходи що до зменшення викидів пилу цементного виробництва цілком задовольняють ПП «Гранд».
Цікаві статті з розділу
Природно-заповідний фонд Харківської області
Екологічна ситуація, що склалась сьогодні на планеті,
потребує пошуку ефективних засобів і шляхів захисту навколишнього природного
середовища від знищення. На сьогодні всім зрозуміло, що нео ...
Засоби метрології в екологічній стандартизації
Екологія
як комплексна наука оперує інформацією, яку можна одержати тільки шляхом
вимірювань. Вони дають змогу отримати різноманітні кількісні та якісні дані,
необхідні для загальної характ ...
Харчові ресурси Землі
Харчові ресурси - основа життя для людини. Людина успішно вміє
створювати і збільшувати для себе запаси їжі. Історія людства - пошук усе нових
і нових харчових ресурсів. Сотні тисяч років пе ...