Розрахунок приземних концентрацій шкідливих речовин від джерел викидів
Методика розрахунку приземних концентрацій
Розрахунок розсіювання виробляється відповідно до норм для приземного шару атмосфери - на висоті 2,0 м від поверхні землі.
У залежності від висоти Н устя джерела забруднення атмосфери вони підрозділяються на чотири класи:
а) високі джерела, Н>50 м;
б) джерела середньої висоти, Н=10-50 м;
в) низькі джерела, Н<2 м.
При проведенні розрахунків не використовуються значення швидкості вітру U< 0,5 м/с, а також швидкості вітру U>U* , де U* значення швидкості вітру, що перевищується в даній місцевості в середньому багаторічному режимі в 5 % випадків. Це значення запитується в ЦТМ, на території якого знаходиться підприємство, чи визначається по кліматичному довіднику.
Ступінь забруднення атмосферного повітря характеризується найбільшим розрахованим значенням концентрації при несприятливих метеорологічних умовах, що відповідають вибору коефіцієнта А в формулі (3.1) і небезпечної швидкості вітру .
При одночасній спільній присутності в атмосферному повітрі декількох n речовин, що володіють відповідно до переліку сумацією шкідливої дії, для кожної групи розраховується безрозмірна чи приведена концентрація.
Максимальне значення приземної концентрації шкідливої речовини , мг/м3, при викиді газоповітряної суміші з одиночного крапкового джерела з круглим устям досягається при несприятливих метеорологічних умовах на відстані Х, м, від джерела і визначається по формулі:
,(4.1)
де А - коефіцієнт, що залежить від температурної стратифікації атмосфери, для даної місцевості; для розташованих на Україні джерел північніше 50° с.ш. А=160, у зоні від 50° до 52° с.ш. А=180, а південніше 50° с.ш. А=200;
М - маса шкідливої речовини, що викидається в атмосферу в одиницю часу, г/с;- безрозмірний коефіцієнт, що враховує швидкість осідання шкідливих речовин в атмосферному повітрі;, m - коефіцієнти, що враховують умови виходу газоповітряної суміші з устя джерела викиду;
Н - висота джерела викиду над рівнем землі (для наземних джерел при розрахунках приймається Н=2 м), м;
h - безрозмірний коефіцієнт, що враховує вплив рельєфу місцевості; у випадку рівної чи слабо пересіченої місцевості з перепадом висот, що не перевищують 50 м на 1 км, h=1;
- різниця між температурою що викидається газоповітряної суміші Тг і температурою навколишнього атмосферного повітря Тв, °С;- витрата газоповітряної суміші, м3/с, обумовлений по формулі:
,(4.2)
де D - діаметр устя джерела викиду, м;- середня швидкість виходу газоповітряної суміші з устя джерела викиду, м/с
При визначенні значення Т, °С, варто приймати температуру навколишнього атмосферного повітря Тв, °С, рівній середній максимальній температурі зовнішнього повітря найбільш жаркого місяця по СНиП 2.01.01-82, а температуру викидається в атмосферу газоповітряної суміші Тг, °С, - по діючим для даного виробництва технологічним нормативам.
Для котелень, що працюють за графіком, допускається при розрахунках приймати значення Тв, рівними середнім температурам зовнішнього повітря за самий холодний місяць по СНиП 2.01.01-82.
Значення коефіцієнтів т и n визначаються в залежності від параметрів f, ,
, fe:
Цікаві статті з розділу
Кліматичні умови
Клімат
області помірно континентальний. Пересічна температура січня - 8,0° на півночі,
- 7,3° на півдні, липня відповідно + 18,6° і +19,8°. Період з температурою
понад +10° становить 149 - 161 день ...
Екологічні проблеми Світового океану
Майже 3 / 4 поверхні нашої планети займають океани. Вода - дорогоцінна рідина, дар природи нашої планеті. У такій кількості, як на Землі, її немає ніде в Сонячній системі. Вода - це основа всіх життєв ...
Демекологічні аспекти стану полинозоутворюючої флори в структурних компонентах урбоекосистеми Корсунь-Шевченківський
Алергенні рослини, пилок яких є одним з основних джерел алергійних хвороб, усе більше привертають увагу вчених - ботаніків, алергологів, екологів тощо. В останні десятиліття алергія є глобальною медик ...