Заходи щодо регулювання викидів при несприятливих метеорологічних умовах (НМУ)
Заходи щодо регулювання викидів при несприятливих метеорологічних умовах (НМУ) розроблені відповідно до РД. 52.04.52-85 .
Забруднення приземного шару атмосфери, створювані викидами об'єкта, більшою мірою залежать від метеорологічних умов. Метеорологічні умови, що сприяють нагромадженню шкідливих речовин у приземному шарі атмосфери, тобто НМУ - штиль, туман, піднята інверсія, небезпечна швидкість вітру при несприятливому напрямку й ін.
Підставою для застосування заходів щодо регулювання викидів у період НМУ є офіційне оголошення органами охорони навколишнього середовища або місцевих Державних органів несприятливих метеоумов.
Застосовують два види попереджень про можливості формування підвищеного рівня забруднення повітря від окремих джерел і по регіоні в цілому. У першому випадку попередження пов’язані з ростом концентрацій домішок у повітрі, створюваних викидами одного або групи джерел, у другому - з ростом загально регіонального забруднення повітря. Вони передаються на підприємства, що є джерелами забруднення приземного шару повітря, що контролюються організаціями обласного комітету з охороні природи, СЭС й ін.
Залежно від рівня забруднення атмосфери становлять попередження трьох ступенів, яким відповідають три види роботи підприємств у період НМУ. Попередження першого ступеня складається, якщо передвіщається один з комплексів НМУ, при якому очікується концентрація в повітрі одного або декількох контрольованих речовин вище ГДК.
Попередження другого ступеня - якщо передвіщаються два таких комплекси НМУ одночасно, наприклад, якщо при небезпечній швидкості вітру, очікуються концентрації одного або декількох контрольованих речовин вище ГДК.
Попередження третього ступеня складається у випадку, якщо після передачі попередження другого ступеня небезпеки вступник інформація показує, що при метеорологічних умовах, що зберігаються, вжиті заходи не забезпечують необхідну чистоту атмосфери, при цьому очікуються концентрації в повітрі одного або декількох шкідливих речовин вище ГДК.
При надходженні цих попереджень від органів Госкомгидромета на об’єкті повинен бути виконаний комплекс заходів, спрямований на зниження забруднення атмосфери.
При одержанні першого виду попереджень на об’єкті необхідно провести заходи, що носять організаційно-технічний характер:
заборонити роботу встаткування на форсованому режимі;
інтенсифікувати вологе прибирання виробничих приміщень на території підприємства, де це допускається із правилами техніки безпеки;
При другому режимі роботи на об’єкті необхідно провести заходи загального характеру, що впливають на незначне зниження продуктивності встаткування:
заборонити спалювання відходів виробництва й сміття, якщо воно здійснюється без використання спеціальних установок, оснащених пилогазоусмоктуючими апаратами;
При одержанні третього виду попередження на об’єкті повинні бути проведені заходи для першого й другого режимів, крім того, необхідно знизити викиди за рахунок тимчасового скорочення продуктивності об’єкта.
Цікаві статті з розділу
Визначення небезпечної швидкості вітру
Значення небезпечної швидкості вітру
на рівні Флюгера (10м над рівнем землі) знаходять за формулами (2.18.). (2.19),
(2.20.):
при f< 100= 0.5,<0.5; (2.18.)
= . 0.5<<2; (2.19.) ...
Екологічний моніторинг
Існування людського суспільства незмінно пов’язане з використанням довкілля як середовища проживання та створення засобів життєзабезпечення - продуктів харчування, сировини й матеріалів для побу ...
Екологічна система
Тема реферату «Екологічна система» з дисципліни «Основи загальної екології».
Екологія (від грец. ойкос (еко) – будинок, житло, логос. –
навчання) – це наука про умови існування живих орган ...