Очищення газів в сухих механічних пиловлоулювачах
До сухих механічних пиловлоулювачів відносяться апарати, в яких використані різні механізми осадження: гравітаційні (пилеосаджувальні камери), інерційні (камери, осадження пилу в яких відбувається в результаті зміни напрямку руху газового потоку або встановлення на його шляху перешкод) і відцентровані (одиночні, групові та батарейні циклони, вихрові та динамічні пиловлоулювачі). Розглянемо очищення газів у циклонах і фільтрах.
Очищення газів в циклонах
Циклон - апарат очищення повітря, що використовується в промисловості для очищення газів або рідин від зважених часток. Принцип очищення - інерційний (з використанням відцентрованої сили), а також гравітаційний. Циклонні пиловлаулювачі складають найбільш масову групу серед усіх видів пилеулавлювальної апаратури і застосовуються у всіх галузях промисловості.
Циклонні апарати найбільш поширені в промисловості. Вони мають наступні переваги:
) відсутність рухомих частин в апараті;
) надійність роботи при температурах газів аж до 500 є С (для работи при більш високих температурах циклони виготовляють зі спеціальних матеріалів);
) можливість уловлювання абразивних матеріалів при захисті внутрішніх поверхонь циклонів спеціальними покриттями;
) вловлювання пилу в сухому вигляді;
) майже постійний гідравлічний опір апарату;
) успішна робота при високих тисках газів;
) простота виготовлення;
) збереження високої фракційної ефективності очищення при збільшенні запиленості газів.
Недоліки:
) високий гідравлічний опір: 1250-1500 Па;
) погане вловлювання частинок розміром менше 5 мкм;
)неможливість використання для очищення газів від липких забруднень.
За способом підведення газів в апарат циклони підрозділяють на циклони зі спіральним, тангенціальним, гвинтоподібним, а також осьовим підводом.
Найбільш доцільним за формою з точки зору аеродинаміки є підведення по спіралі. Однак на практиці всі способи підведення можуть використовуватися в рівній мірі.
Принцип роботи циклону. Газ обертається усередині циклону, рухаючись зверху вниз, а потім рухається вгору. При обертовому русі газу вниз частинки пилу відкидаються відцентровою силою до стінки. Зазвичай в циклонах відцентроване прискорення в декілька сот, а то й тисячу разів більше прискорення сили тяжіння, тому навіть дуже маленькі частинки пилу не в змозі йти за газом, а під впливом відцентрованої сили рухаються до стінки.
Ефективність уловлювання часток пилу в циклоні η прямо пропорційна швидкості газів в ступені 1/2 і обернено пропорційна діаметру апарата також в ступені 1/2.
Процес доцільно вести при великих швидкостях газового потоку і невеликих діаметрах циклону. Однак збільшення швидкості газу може призвести до винесення пилу з циклону і різкого збільшення гідравлічного опору. Тому доцільно збільшувати ефективність циклону за рахунок зменшення діаметру апарату, а не за рахунок зростання швидкості газів. Оптимальне співвідношення = 2-3.
У промисловості прийнято розділяти циклони на високоефективні і високопродуктивні. Перші ефективні, але вимагають більших витрат на здійснення процесу очищення, циклони другого типу мають невеликий гідравлічний опір, але гірше вловлюють дрібні частинки.
Очищення газів в фільтрах
В основі роботи пористих фільтрів всіх видів лежить процес фільтрації газу через пористу перегородку, в ході якого тверді частинки затримуються, а газ повністю проходить крізь неї.
Цікаві статті з розділу
Екологічні та абіотичні фактори
Термін "екологія" на сучасному етапі розвитку суспільства є
широко відомим і загальновживаним. На початку минулого століття його знали лише
вчені-біологи, а в 60-ті роки виник екол ...
Екологічні проблеми міст України
Сучасній людській цивілізації властиві стрімкі темпи урбанізації. Вони вирішальне зумовлені двома факторами — «демографічним вибухом» другої половини XX ст. та науково-технічною рево ...
Оцінка міграції цезію і стронцію на радіоактивно забруднених агроландшафтах приватних господарств та присадибних ділянок південної частини Київської області
Актуальність теми. Масштаб Чорнобильської
катастрофи, найтяжчої за всю історію людства техногенної катастрофи, добре
відомий як вченим, так і політикам всього світу. В навколишнє середовище
...