Розрахунок екологічної ефективності заходів, спрямованих на охорону та відновлення водних ресурсів
До впровадження природоохоронних заходів, спрямованих на охорону водних ресурсів, у 2005 р., обсяги скидів складали - 1192300 м3, після впровадження водоохоронних заходів, у 2006 р., обсяги скидів становили - 1015200 м3 [3].
м3/грн.
Отримане значення екологічної ефективності водоохоронних заходів свідчить проте, що кожна 1 гривня витрат, вкладена в охорону водних ресурсів забезпечує зниження скидів на 0,29 м3 в рік.
Таким чином, можна зробити висновок, що заходи, які здійснюють підприємства, установи, організації, по зниженню викидів та скидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря та водні об’єкти відповідно не забезпечують високого рівня екологічної ефективності. Тобто, незважаючи на, що підприємствами, установами, організаціями у 2005 р. було вкладено кошти в природоохоронні заходи, їх проведення не є ефективним, тобто не призвело до помітних позитивних змін у навколишньому середовищі. Тому, у подальшому для досягнення більших значень екологічної ефективності необхідно вкладати значно більше коштів в охорону навколишнього середовища.
Цікаві статті з розділу
Екологічний стан р. Південний Буг. Характеристика та заходи щодо його поліпшення
В умовах науково-технічного прогресу, коли діяльність
людини набула справді планетарних масштабів, проблема раціонального
використання природних ресурсів, їх відтворення і охорони стає одніє ...
Особливості фітоценозів Корецького лісництва Рівненського лісгоспу
Ліс регулює водний стік, пом’якшує клімат навколишнього середовища, водний
режим ґрунтів і, особливо, пасовищних земель, покращує погодні умови, захищає
поля від суховіїв, пилових бур, захищ ...
Моніторинг екологічного стану ґрунтів сільськогосподарського призначення
Проблема збереження ґрунтового покриву сільськогосподарських угідь та родючості ґрунтів набула загрозливих масштабів. Це пов’язано зі значною розораністю території, із збільшенням викидів у земл ...