Основні види даних дзз, що використовуються для моніторингу і прогнозування майбутнього стану довкілля
Використання докладних аналітичних виразів для моделей прямого і відбитого сигналів при формуванні опорного сигналу приводить до такого результату:
(1)
(1)
, (1)
де - комплексний коефіцієнт відбиття елемента з вектором електрофізичних параметрів ; - коефіцієнт спотворення сигналу в середовищі поширення (атмосфері); - комплексна змінна, яка враховує діаграми спрямованості приймальної та передавальної позицій; - комплексна огинаюча сигналу; - несуча частота випромінюваного сигналу; , - час затримки сигналу у прямому каналі та у каналі відбитого сигналу.
Запропонований алгоритм обробки корисного сигналу та розроблена на його основі модель когерентного приймача дозволяє забезпечити когерентний режим і оцінити комплексний коефіцієнт відбиття поверхні з точністю до комплексної величини (з точністю до калібрування радіолокаційної системи)
.
Алгоритм дозволяє усунути первинні спотворення, пов'язані з нестабільністю і розбіжністю частот опорних генераторів. Крім того, усуваються амплітудно-фазові спотворення сигналу на трасі передавач-приймач при використанні приймально-передавальних позицій, розташованих на суттєво різних висотах.
Модель прийнятого (корисного) сигналу в активних РСА має вигляд
.
Видно, що корисний сигнал суттєво залежить від діаграм спрямованості приймальних і передавальних антен , коефіцієнтів спотворення сигналу в середовищі поширення (атмосфері) , комплексного коефіцієнта відбиття і геометричних параметрів РСА (просторово-часових залежностей координат носіїв).
При дослідженні геометричних співвідношень у багатопозиційних системах показано, що час затримки , який визначає вид одиничного сигналу, може бути наведений у вигляді суми постійної та змінної складових
,
Цікаві статті з розділу
Екологічні проблеми сучасного суспільства
Змістовні орієнтири нашого життя забезпечує філософія, а нашій культурі - самопізнання. Справедливо, що істинна філософія є духовною квінтесенцією епохи, живою душею культури. Звичайно, соціальні джер ...
Ефективність заходів по покращенню якості води
Вода - найцінніший природний ресурс. Вона відіграє виняткову
роль у процесах обміну речовин, що складають основу життя. Величезне значення
вода має в промисловому і сільськогосподарському ви ...
Екологічна криза сучасності
Стосунки біологічної системи і довкілля в процесі еволюції прагнуть
оптимальності. Але вони не завжди є гармонійними. Зміни життєвоважливих для
біологічної системи параметрів зовнішного сере ...