Небезпечні малі дози
У сучасному світі зростає кількість людей, які піддаються впливу невеликих доз радіації. З’ясовується, що опромінення в малих дозах може бути небезпечніше, ніж це слід з загальноприйнятих уявлень радіобіології.
Група співробітників Лабораторії радіаційної біології під керівництвом кандидата біологічних наук Н. Шмакової в своїй праці показала, що при впливі малих доз іонізуючої радіації на клітини, кількість пошкоджених хромосом виявляється в декілька разів вище, ніж можна припустити, спираючись на офіційно прийняту теорію.
Результати дослідження сьогодні достатньо актуальні, оскільки все більше людей стикається з опроміненням малих доз радіації. Іонізуюче опромінення використовується в медицині, науці. Випробування ядерної зброї, викиди в результаті аварій на атомних станціях і другі техногенні фактори збільшують радіаційний фон Землі.
Дослідники вивчили наслідки радіаційної терапії на онкологічних хворих з пухлиною простати.
При терапевтичному опроміненні пухлини кров пацієнтів піддається впливу малих доз радіації. У хворих, які пройшли радіаційну терапію, навіть через рік після опромінення кількість хромосомних порушень в лімфоцитах підвищує норму в -5 6 разів. А це означає, що наслідки впливу малих доз радіації зберігаються впродовж багатьох генерацій клітин.
Цікаві статті з розділу
Особливості фітоценозів Корецького лісництва Рівненського лісгоспу
Ліс регулює водний стік, пом’якшує клімат навколишнього середовища, водний
режим ґрунтів і, особливо, пасовищних земель, покращує погодні умови, захищає
поля від суховіїв, пилових бур, захищ ...
Моніторинг поверхневих вод Сандракського водосховища
Кожен майбутній економіст, спеціаліст народного господарства, кожна свідома людина повинна обов’язково мати загальне уявлення про особливості сучасного екологічного стану, а також про основні на ...
Екологічна оцінка стану атмосферного повітря в зоні впливу викидів стаціонарного техногенного джерела
Метою даної роботи є обґрунтування теоретико-методологічних засад та набуття практичних навичок екологічної оцінки стану атмосферного повітря в зоні впливу викидів стаціонарного техногенного джерела.
...