Атмосферне повітря регіону
Білоцерківський регіон, який контролюється відділом екологічного контролю в м.Біла Церква - являється доволі складним в екологічному плані промисловим регіоном, що підтверджується кількістю забруднювачів атмосферного повітря, які розташовані в м.Б.Церква, Білоцерківському та Володарському районах.
Незважаючи, що зниження викидів шкідливих речовин по більшості підприємств відбувається в основному завдяки скороченню виробництва, стан атмосферного басейну залишається складним. Така картина обумовлена наступним:
- скрутним економічно-фінансовим становищем підприємств, що обумовлює затримку та своєчасність впровадження нових та модернізацію діючих систем илогазоочистки;
- спад виробництва в цілому по регіону, скорочення асортименту випуcку продукції не дає можливості одержання повної й збалансованої картини викидів;
- на підприємствах майже відсутні системи знешкодження газоподібних викидів;
- відсутність мережі постів автоматичного контролю за повітряним басейном регіону (за виключенням 2-х постів в м. Б.Церква), контроль за якими ведеться службою Держкомгідромету - дає уяву реальності фонових концентрацій лише по 4-х інгредієнтах: cірчаний ангідрид, діоксид азоту, окис вуглецю та зважені речовини;
Як видно з аналізів відбору проб повітря на постах автоматичного контролю, середньомісячні концентрації забруднюючих речовин за 2005р. не перевищували ГДК, за винятком діоксиду азоту (1,5 ГДК). Максимальна концентрація NO2 становила 2,3-2,5 максимальної разової ГДК. В порівнянні з 2004 роком середньомісячні концентрації по м.Б.Церква суттєво не змінились, за винятком діоксиду сірки, які дещо знизились.
В атмосферне повітря викидається більш ніж 300 різних інгредієнтів, серед яких в основному: пили органічного та неорганічного походження, вуглеводневі сполуки, свинець, фенол, формальдегіди, оксиди азоту, хрому, сульфат барію, марганцю, цинку, нікелю, каптакс, амілформіат, тіурами і багато інших газоподібних сполук.
Для зниження викидів шкідливих речовин в атмосферу та досягнення нормативів ГДВ, на підприємствах розроблені плани заходів, які спрямовані на покращення стану атмосферного басейну. В основному заходи, які не потребують матеріальних затрат - виконуються, але суттєві заходи, які б покращили екологічний стан довкілля підприємствами ВАТ "Росава", Узинський цукрокомбінат, КП "ДБК", ТОВ "Ізолятор", ТЕЦ - не виконуються, причина одна - відсутність коштів, адже підприємства працюють на 40% від своїх проектних потужностей. Незадовільно працюють у цьому напрямку слідуючі підприємства регіону: цукрозаводи, Володарські - ЗАТ "Сільгосптехніка", РайШРБУ, ТОВ "Володарка-Комбікорм", ТОВ "Керамік".
Серед основних джерел забруднення атмосферного повітря залишається автотранспорт, до 70% викидів. Викиди в повітря від пересувних транспортних засобів склали в 2005 році 15,9 тис.тон., в тому числі 2,1 тис.т. державним транспортом.
У травні 2005 року та у вересні місяці в 2 етапи спільно з органами ДАІ була проведена операція "Чисте повітря". Перевірялись основні автотранспортні підприємства, державний та приватний транспорт. Результати показали, що на великих підприємствах, АТЦ, гаражах діють пости контролю (КРП) токсичності та димності відпрацьованих газів, ведуться журнали обліку перевіреної техніки, водіям видаються талони токсичності, збільшена кількість опломбованих після регулювальних робіт паливних систем, проводиться робота по переоснащенню автотехніки для роботи на газоподібному паливі.
Основними забруднювачами атмосферного повітря в регіоні є слідуючи підприємства :
-ВАТ "Білоцерківська ТЕЦ"
-ЗАТ СП "Росава" - 610,328т/рік
-ВАТ "Трібо" - 584,191 т/рік
-ТОВ "Інтер ГТВ"
-НВФ "Ферокерам" - 13,854 т/рік
-ВАТ "Січневий цукрозавод", в т.ч. "Агроінвест" - 136,77 т/рік
Цікаві статті з розділу
Розрахунок максимальної нестачі кисню при органічному забрудненні р. Сіверський Донець
Серед розчинних
речовин, що потрапляють в океан із суші, велике значення для мешканців водного
середовища мають не тільки мінеральні, біогенні елементи, але й органічні
залишки. Винесення в ...
Дослідження екологічного стану техногенного навантаження на навколишнє природне середовище підприємством Чернігівське Хімволокно
До основних антропогенних джерел забруднення природного середовища
відноситься промисловість – 45,4%. Промислові комплекси України являються
головними споживачами води в державі.
Однією ...
Лісові ресурси європейських країн
Лісове
господарство в Європі є важливою складовою економіки та принципово важливим з
екологічної точки зору.
В
данній курсовій роботі було проаналізовано стан лісів
Європи, їх екологічн ...