Ефективність заходів регулювання промислу
В 2013 році квоти, з показниками обсягів вилову, виділялись користувачам тільки по чорноморському каналу. Інші водні біоресурси використовувались в межах загальних лімітів, встановлених для Чорного моря.
Загальний ліміт вилову по калкану, в зоні контролю Одеського тервідділу, склав 52 тонни, фактично вилучено 33,411 тонн, що складає 64,3% освоєння квоти. Жоден з користувачів не допустив перевищення виділеної квоти калкана чорноморського.
У зв’язку з підвищеним виловом одних об’єктів при спеціалізованому промислі інших наказом управління «Східно-Чорноморська рибоохорона» від 26.02.2013р. №21-ОД, встановила тимчасову заборону на промисловий лов різноглибинними тралами у Чорному морі в територіальних водах України на дільниці від м. Чауда до м. Такиль з 27.02.2013р.
Користувачі водних біоресурсів, що здійснюють промисловий лов суднами у Чорному морі були оповіщені тимчасову заборону.
Кількість знарядь лову.
Режимом промислового рибальства на 2013 рік було введено обмеження на кількість застосування в межах Одеської області камбальних сіток 1700 одиниць, сіток пеленгасових на акваторії Чорного моря західніше меридіану 32º13' сх.д. - 120 одиниць, в тому числі на 1 плавзасіб, що не підлягає нагляду класифікаційного товариства не менше ніж по 20 та 10 сіток відповідно.
Зазначені сітки між користувачами були розподілені на підсекції науково-промислової ради.
Кількість волокуш, що застосовуються для промислу креветки на акваторії Чорного моря в межах Одеської області було обмежено до 2 одиниць.
Крім того з 1 листопада 2013 року була обмежена кількість суден що одночасно ведуть промисел шпроту різноглибинними тралами, що пов’язано з періодом його нересту та необхідністю збільшення запасів.
Кількість інших знарядь лову не обмежувалась.
Параметри знарядь лову, прилов молоді риб.
Перед початком промислового лову у користувачів здійснювалась перевірка знарядь лову на предмет відповідності їх Правилам та Режиму.
Крім того такі перевірки здійснювались на протязі року, про що складались відповідні акти.
Фактів перевищення прилову молоді риб на протязі року виявлено не було, що свідчить про те, що знаряддя лову відповідали Правилам та режиму.
Терміни та райони ведення промислу.
В звітному році здійснювався постійний контроль за ходом дозрівання та нерестом промислових риб, нагулу їх молоді та за організацією промислу. За результатами іхтіологічних спостережень надані пропозиції по встановленню термінів заборони на вилов бичка, камбали-калкан, встановленню термінів ведення спеціалізованого лову кефалі на Тилігульському лимані та промислової міри чорноморської кефалі та мінімальний розмір вічка у знаряддях лову.
Терміни та райони застосування знарядь лову за видами при веденні неспеціалізованого та спеціалізованого промислу визначаються ст.13 та ст. 14 Правил промислового рибальства та Режимом на 2013 рік, які постійно контролювались інспекторським складом тервідділу.
Крім того, відповідно до ст.12 Правил та рекомендацій Одеського центру ПівденНІРО, в зв’язку з нерестом була введена заборона на промисел:
– камбали-глоси з 15 лютого по 30 квітня;
– бичка з 1 травня по 15 червня;
– камбали-калкан сітками з 05 травня по 19 травня;
– азово-чорноморських кефалей з 20 серпня по 10 вересня.
Про введення заборони повідомлялось, окремо кожному, користувачу та населення через засоби масової інформації.
В цей період проводились посилені рибоохоронні роботи по спільним планам з працівниками міліції та прикордонниками.
Цікаві статті з розділу
Вимірювальні канали контрольно-вимірювальних систем в екології
Температура, як параметр теплового процесу, не піддається безпосередньому
вимірюванню. Одночасно вона є функцією стану речовини i зв'язана з внутрішньою
енергією тіл, а через енергію зв'язан ...
Екологічна оцінка природних умов басейну річки Рудка (Волинська область)
Значення водних артерій важко переоцінити.
Річки, наприклад, забезпечують водою господарську діяльність людини, її
повсякденний попит, відіграють важливу роль у функціонуванні суспільства. ...
Визначення якості води в басейні річки
Система
екологічної класифікації якості поверхневих вод суші та естуаріїв України
включає три блоки показників:
блок
показників сольового складу;
блок
трофо - сапробіологічних (еколого - сан ...