Рівні циркуляції інформації усередині антропоекосистеми
I рівень етнічний запас культурних цінностей, релігійно-магічних уявлень, які входять в етнічну самосвідомість спільності і зумовлюють включення її саме до складу даного народу.
II рівень (умовно може бути названий «міжсистемний») ті знання і уявлення, які пов'язані з відношенням даної системи з іншими антропоекосистемами схожого або протилежного типу (тобто все те, що входить в сферу обміну і контактів).
III рівень (умовно може бути названий «локальний») _ ті конкретні знання, які накопичені в колективі і які складають його вузько локальну специфіку: певні агротехнічні навики і спостереження, отримані в процесі ведення землеробського господарства на даних ґрунтах, навики пасіння тварин в умовах іменного даного ландшафту і вибору кращих пасовищ і т.д.
По Б.Б Прохорову (2001) будь-яка Антропоекосистема займає певний простір, існує на конкретній території. Змінюється площа антропоекосистеми - міняється і сама система. Трансформація однієї системи в іншу може відбуватися еволюційним шляхом, поступово, без яких-небудь екстремальних катаклізмів. Зміна території антропоекосистеми найчастіше відбувається впродовж достатніх тривалих історичних проміжків часу і пов'язане з її саморозвитком, тобто мова йде про просторово-часовій динаміці.
Вивчення антропоекосистем переслідує певну мету:
1) виділення конкретної системи з безлічі інших об'єктів; вивчення структури системи; вивчення поведінки системи;
2) прогнозування поведінки системи;
3) управління системою. Знання про антропоекосистемі, отримані шляхом аналізу і оцінки процесів, що відбуваються в ній роблять реальним прогноз поведінки системи, який, у свою чергу, намічає шляхи управління якщо не всією системою, то окремими її блоками, що приводить до часткової (іноді до тотальної) оптимізації всієї системи.
Цікаві статті з розділу
Система контролю забруднення
З появою людей на Землі
почався вплив їхньої діяльності на кругообіг речовин та енергетичний обмін у
біосфері, почалася трагедія біосфери. Людство, розростаючись чисельно і
розповсюджуючись ...
Екологічні проблеми міст України
Сучасній людській цивілізації властиві стрімкі темпи урбанізації. Вони вирішальне зумовлені двома факторами — «демографічним вибухом» другої половини XX ст. та науково-технічною рево ...
Загальна екологічна оцінка стану навколишнього середовища в басейні річки
річка
басейн атмосфера забруднюючий
Спостереження
за довкіллям набули практичного значення ще на початку розвитку людства,
оскільки кожному індивіду, щоб вижити, необхідно було мати певну суму з ...