Антропоекосистема
Антропоекосистема - підрозділ місця існування людини, у всіх своїх частинах що володіє схожістю природних, соціально-економічних, виробничих, еколого-гігієнічних, культурно-побутових умов життєдіяльності населення, які формують світосприймання і екологічну свідомість, рівень здоров'я, демографічну поведінку, фізичну зовнішність, трудові навики, спосіб життя, обряди і звичаї, вибір релігії, професійні переваги і ін.
Появі терміну антропоекосистема передували деякі інші поняття, що застосовувалися до просторової системи, з якою пов'язана людина в процесі своєї життєдіяльності:
ъ антропосистема (Н.Ф. Реймерс, 1974);
0 антропобиогеоценоз (В.П. Скарбників, 1973);
0 антропогеоценоз (В.П. Алексєєв, 1974, 1975).
Антропоекосистема складається з сукупності компонентів і процесів, що зв'язують їх, що відбуваються в певному просторі в конкретний час. У дослідницьких цілях зазвичай створюються моделі відповідних антропоекосистем.
Антропоекосистема складається з сукупності компонентів і процесів, що зв'язують їх, що відбуваються в певному просторі в конкретний час. У дослідницьких цілях зазвичай створюються моделі відповідних антропоекосистем.
Розглянете графічну модель антропоекосистеми, розроблену Б.Б. Прохоровим (2001).
В центрі моделі знаходиться спільність людей, яка взаємодіє з природою, господарством, населенням, частиною якого є (населення міста частина населення регіону, населення регіону — частина населення країни, трудящі, - частина всього населення і т.д.), з соціально-економічними умовами. Дуже сильний вплив на людину надає забруднення навколишнього середовища. Всі елементи зовнішнього для людської спільності оточення, у свою чергу, взаємодіють між собою, складаючи велику систему. Властивості окремих елементів і всієї сукупності чинників зовнішнього середовища і їх зміни приводять до того, що міняються основні характеристики спільності людей:
демографічна поведінка
екологічна свідомість
рівень здоров'я
професійні переваги
рівень культури
рівень освіти.
Зміни ці можуть бути як позитивними, так і негативними.
У структурі і динаміці антропоекосистеми з її центральним компонентом _ соціальною спільністю людей, одне з важливих місць займають струми інформації, речовини і енергії, які об'єднують її основні блоки. Інформаційні потоки утворюють інформаційне поле антропоекосистеми.
По В.П. Алексєєву (1975) інформація, циркулююча усередині антропоекосистеми (по В.П. Алексєєву антропогеоценоз), може бути розкладена на три рівні:
Цікаві статті з розділу
Екологічний аналіз виробничої діяльності заводу ГТВ ЗАТ Росава в м. Біла Церква при промисловому виробництві продукції
Дипломна
робота складається з 4 розділів. В першому розділі приведена загальна характеристика
підприємства ЗАТ "РОСАВА". В другому розділі проведений аналіз
основних виробничих пі ...
Діяльність озер та боліт у формуванні мінеральних ресурсів
Актуальність. Ми живемо в
епоху гострого конфлікту між людським суспільством та природою, коли
нераціональна господарська діяльність порушила динамічну рівновагу біосфери
нашої планети, що ...
Характеристика джерел забруднення атмосферного повітря в басейні річки
Борошномельне
виробництво, завдання якого полягає у переробці зерна на харчове та фуражне
борошно (рос. - мука), є одним з найдавніших надбань людської цивілізації,
коріння якого сягають у надра пе ...