Розрахунок можливості забезпечення водою відгодівельного комплексу з локального водозабору
З урахуванням регіональних гідрологічних особливостей України для розрахунку виходимо з загальних геолого-структурних особливостей в межах яких можуть функціонувати родовища пластового типу в артезіанському басейні платформи, водовмісними породами є пісковики з не обмежуючими параметрами свого поширення, але обмеженими за потужністю. Тобто води циркулюють у пісковиках, які перекриті водотривкими товщами. При таких умовах води мають напірний характер.
Продуктивність свердловини (дебіт - Q) - це кількість води, що відкачується за одиницю часу при встановленому положенні її динамічного рівня. Дебіт виражають у л/с, м3/год, м3/добу. Переведення з л/с у м3/год здійснюють з використанням коефіцієнта 3,6, а з л/с у м3/добу - 86,4.
Рис. 2.1 - Подача води з локального водозабору
S0 = S0́ + (z2 - z1) * (lgte - lgt2)/(lgt2 - lgt1) (2.1)
S0́ = lgte (2.2)
- розрахункове зниження рівня води в свердловині на кінцевий період 25 років - 104;
S0́ - зниження, що було досягнуте на закінчення дослідної відкачки;- зниження рівня води на момент часу t1 від початку дослідної відкачки;- зниження рівня води наприкінці відкачки, час t2;- час експлуатації свердловини 104.
Для забезпечення потреб у воді відгодівельного комплексу споруджена гідрологічна свердловина, дебіт якої становить 30 м3/год, що повністю задовольняє господарство на цей час і на далеку перспективу 104 (25 років). Водоносний горизонт з якого видобувається вода залягає на глибині від 60м. Допустиме зниження води 25м, зниження води через дві доби становить 8,7м, а при закінченні відкачки, через 8 діб, становило 13,3м.
- 30м3/год;- 8,7м;- 13,3м;- 3,5;- 18,0;- 104.
S0́ = lg104=4м;= 4 + (13,3-8,7)*(4-lg18)/(lg18-lg3,5)=21,8(м).
Розрахунок можливості забезпечення водою відгодівельного комплексу з локального водозабору засвідчує, що експлуатаційні запаси води в кількості 30м3/год є забезпеченими тому, що розраховане зниження рівня - 21,8м є менше допустимого (25м).
Отже, Миколаївська область територіально належить до басейнів р. Південний Буг (59,5%), р. Дніпро (23,5%) і річок Причорномор’я (17%). За питомими показниками водних ресурсів область займає одне із останніх місць серед областей України. Місцеві водні ресурси області дуже обмежені і залежать, головним чином, від притоку з інших регіонів. За гідрогеологічними характеристиками область належить до Причорноморського артезіанського басейну і частково в північній частині до Українського кристалічного масиву.
Також стало відомо, що відбір з локального водозабору здатний забезпечити водою відгодівельний комплекс без завдання шкоди рівню води в водозаборі, адже розраховане зниження рівня води є в межах допустимого.
Цікаві статті з розділу
Ліс – народне багатство Закарпаття
„У
лісі я знайшов для себе джерело безконечних відкриттів...”
М.
Пришвін
Одним із найкращих
багатств, якими наділена наша держава і вся планета Земля, являється ліс. Справді, в лі ...
Еколого-ландшафтні особливості Кордівки (м. Чернігів)
Актуальність. Місто – це
антропогенна екосистема, що являє собою концентроване розміщення промислових і
побутових споруд, та населення, яке знаходиться на його території. На відміну
від сіл ...
Вплив теплових електростанції на навколишнє середовище. Шляхи зниження негативного впливу на навколишнє середовище
Споживання
енергії є обов'язковою умовою існування людства. Наявність доступною для
споживання енергії завжди було необхідно для задоволення потреб людини,
збільшення тривалості та поліпшен ...