Розрахунок можливості забезпечення водою відгодівельного комплексу з локального водозабору
З урахуванням регіональних гідрологічних особливостей України для розрахунку виходимо з загальних геолого-структурних особливостей в межах яких можуть функціонувати родовища пластового типу в артезіанському басейні платформи, водовмісними породами є пісковики з не обмежуючими параметрами свого поширення, але обмеженими за потужністю. Тобто води циркулюють у пісковиках, які перекриті водотривкими товщами. При таких умовах води мають напірний характер.
Продуктивність свердловини (дебіт - Q) - це кількість води, що відкачується за одиницю часу при встановленому положенні її динамічного рівня. Дебіт виражають у л/с, м3/год, м3/добу. Переведення з л/с у м3/год здійснюють з використанням коефіцієнта 3,6, а з л/с у м3/добу - 86,4.
Рис. 2.1 - Подача води з локального водозабору
S0 = S0́ + (z2 - z1) * (lgte - lgt2)/(lgt2 - lgt1) (2.1)
S0́ = lgte (2.2)
- розрахункове зниження рівня води в свердловині на кінцевий період 25 років - 104;
S0́ - зниження, що було досягнуте на закінчення дослідної відкачки;- зниження рівня води на момент часу t1 від початку дослідної відкачки;- зниження рівня води наприкінці відкачки, час t2;- час експлуатації свердловини 104.
Для забезпечення потреб у воді відгодівельного комплексу споруджена гідрологічна свердловина, дебіт якої становить 30 м3/год, що повністю задовольняє господарство на цей час і на далеку перспективу 104 (25 років). Водоносний горизонт з якого видобувається вода залягає на глибині від 60м. Допустиме зниження води 25м, зниження води через дві доби становить 8,7м, а при закінченні відкачки, через 8 діб, становило 13,3м.
- 30м3/год;- 8,7м;- 13,3м;- 3,5;- 18,0;- 104.
S0́ = lg104=4м;= 4 + (13,3-8,7)*(4-lg18)/(lg18-lg3,5)=21,8(м).
Розрахунок можливості забезпечення водою відгодівельного комплексу з локального водозабору засвідчує, що експлуатаційні запаси води в кількості 30м3/год є забезпеченими тому, що розраховане зниження рівня - 21,8м є менше допустимого (25м).
Отже, Миколаївська область територіально належить до басейнів р. Південний Буг (59,5%), р. Дніпро (23,5%) і річок Причорномор’я (17%). За питомими показниками водних ресурсів область займає одне із останніх місць серед областей України. Місцеві водні ресурси області дуже обмежені і залежать, головним чином, від притоку з інших регіонів. За гідрогеологічними характеристиками область належить до Причорноморського артезіанського басейну і частково в північній частині до Українського кристалічного масиву.
Також стало відомо, що відбір з локального водозабору здатний забезпечити водою відгодівельний комплекс без завдання шкоди рівню води в водозаборі, адже розраховане зниження рівня води є в межах допустимого.
Цікаві статті з розділу
Природоохоронні території
В
своїй курсові роботі я хочу розглянути, на мою думку, глобальне питання всього
людства - природоохоронні території. Для збереження природи створюють заповідні
території. Вони належать дер ...
Екологічна оцінка природних умов басейну річки Рудка (Волинська область)
Значення водних артерій важко переоцінити.
Річки, наприклад, забезпечують водою господарську діяльність людини, її
повсякденний попит, відіграють важливу роль у функціонуванні суспільства. ...
Екологічні проблеми сучасного суспільства
Змістовні орієнтири нашого життя забезпечує філософія, а нашій культурі - самопізнання. Справедливо, що істинна філософія є духовною квінтесенцією епохи, живою душею культури. Звичайно, соціальні джер ...