Клімат
Херсонська область розташована в континентальній області кліматичної зони помірних широт і характеризується помірно-континентальним кліматом з м’якою малосніжною зимою та спекотним посушливим літом. Основні риси такого клімату формуються під впливом загальних та місцевих кліматоутворюючих факторів, головними з яких є: а) величина сонячної радіації; б) атмосферна циркуляція; в) характер підстилаючої поверхні.
Із складових загальної циркуляції атмосфери на формування клімату Херсонщини найбільший вплив мають: розташування області в поясі низького тиску помірних широт і на шляху західного перенесення повітря; панування помірних (морських і континентальних) повітряних мас і окремі вторгнення арктичного або тропічного повітря; діяльність циклонів Атлантики, Середземного та Чорного морів, вплив сибірського та азорського антициклонів і фронтів, пов’язаних з цими вихоровими утвореннями [26].
Серед факторів, що характеризують підстилаючу поверхню, головними є незначна висота території області над рівнем океану, відсутність гір, розташування в безпосередній близькості до морів, формування місцевих вітрів-бризів.
Умови формування клімату Херсонщини:
Тривалість сонячного сяйва - залежить від тривалості дня та хмарності.
Температура повітря. Взимку вторгнення арктичних повітряних мас змінюється циклонами, які приносять відлигу. Найнижча температура в області спостерігається в січні. Середньомісячна температура січня становить на півночі - 4,5 0С, в центрі - 3,5-4 0С, на півдні - 3 0С. Починаючи з березня, температура повітря на фоні частих знижень починає зростати, спочатку поступово, потім більш інтенсивно, особливо в квітні. Найтепліший місяць - липень. Температура повітря в липні від +22 0С на північному заході до + 23 0С на більшості території. Максимальна температура + 40 0С. Восени спостерігається поступовий спад температури повітря.
Навесні і восени часто спостерігаються заморозки - зниження температури повітря або ґрунту до 0 0С та нижче на фоні позитивних температур. Тривалість безморозного періоду на Херсонщині складає в середньому 170 - 180 днів.
Вологість повітря - вміст водяної пари в повітрі - найбільшого значення досягає в січні - лютому. Максимальних значень абсолютна вологість досягає в липні.
Хмарність. Влітку протягом доби найбільша хмарність відмічається в другій половині дня. На Херсонщині відмічено до 70 ясних і до 100 похмурих днів за загальною хмарністю та 140 ясних і 70 похмурих днів за нижньою хмарністю за рік.
Опади. Річна кількість опадів - 300 - 400 мм. Спостерігається зменшення їх з півночі на південь. Найменша кількість випадає на узбережжі Чорного, Азовського морів - 300 - 350 мм, що пов’язано з бризовою циркуляцією.
Переважна кількість опадів випадає влітку у вигляді злив. Влітку, в результаті проходження холодного фронту, може випадати град.
Сніговий покрив в межах області нестійкий. Середня кількість днів зі сніговим покривом складає 30 - 40, на узбережжі морів - 20 днів на рік. В холодні періоди року спостерігається ожеледь. Середня кількість днів з ожеледдю складає 6 - 8 на рік. Для Херсонщини характерні щорічні бездощові періоди різної тривалості. Багаторічна середня тривалість бездощових періодів перевищує 100 днів [27].
Цікаві статті з розділу
Адміністративні правопорушення в галузі охорони природи
Проблемою ефективного
природокористування, забезпечення суспільства необхідними життєвими умовами ще
в античні часи впливали на формування світогляду й сприйняття природи як єдиної
системи. ...
Екологічні наслідки військової діяльності
Надзвичайні екологічні ситуації, що виникають внаслідок різного роду
причин (господарської чи будь-якої іншої діяльності, аварій, катастроф,
стихійних лих), негативно впливають на стан навко ...
Технологія метанового зброджування гнойової біомаси
Робота виконана на основі даних отриманих під
час проходження виробничої практики в сільськогосподарському товаристві
з обмеженою відповідальністю розташованому у Васильківському районі Київ ...