Екологічна оцінка стану навколишнього середовища в басейні річки Дніпро
До найактуальніших проблем сьогодення, що торкаються кожного жителя планети, й від яких залежить майбутнє людства слід віднести проблеми екологічні - проблеми раціонального використання природних ресурсів, гармонізації взаємин людини і природи, охорони навколишнього середовища. В процесі своєї життєдіяльності людство намагається брати від природи якомога більше, не рахуючись з її потенційними можливостями. Це призводить до порушення природної рівноваги, а не рідко й до необоротних процесів, що в результаті веде до деградації навколишнього середовища. Вихід з такого становища можна знайти тільки у збалансованому, науково обґрунтованому використанні можливостей довкілля.
Вирішення складних завдань раціонального використання природних ресурсів та охорони навколишнього середовища вимагає розробки принципово нових, високопродуктивних та економічних схем очищення стічних вод та викидів забруднюючих речовин, обробки відходів виробництва та споживання, впровадження безвихідних і маловихідних технологічних процесів, вибору оптимальних варіантів технічних та технологічних рішень, планування розвитку господарства з урахуванням екологічного резерву та економічних можливостей. Для цього потрібні кваліфіковані спеціалісти з високим рівнем екологічної свідомості і науковим поглядом на природу, як на єдине ціле. Тільки системний між предметний підхід до комплексного вирішення проблеми раціонального природокористування, збереження і відновлення природних ресурсів допоможе ефективно вирішувати економічні проблеми. Необхідно, щоб кожен студент правильно розумів закони розвитку природи, оволодів науково обґрунтованими принципами і методами пізнання та раціонального використання природних ресурсів, їх збереження і відновлення. Особливу увагу слід приділити набуттю та удосконаленню студентами навичок і знань в галузі екологічного законодавства, економіки природокористування, оцінки екологічного впливу та ризику, а також методів врегулювання конфліктних ситуацій.
Спостереження за довкіллям набули практичного значення ще на початку розвитку людства, оскільки кожному індивіду, щоб вижити, необхідно було мати певну суму знань про навколишнє середовище - сили природи, рослинний і тваринний світ.
Цивілізація власне й виникла тоді, коли людина навчилася використовувати вогонь та інші засоби і знаряддя, які дозволяють їй змінювати і використовувати середовище існування для власних потреб. Завдяки науково-технічному прогресу людство, здавалося б, вже менш підвласне силам природи, і дехто схильний забувати, що людина продовжує залежати від енергетичних, мінерально-сировинних, біологічних, водних й інших природних ресурсів та умов. Основні закони природи не втратили свого значення, а із збільшенням антропогенних навантажень лише змінилася їх відносна роль та ускладнилася залежність людини від них.
Основною метою курсової роботи є: навчитися визначати основні гідрографічні характеристики басейну річки, такі як довжину річки, довжини приток, коефіцієнт звивистості, довжину водозабору; робити розрахунок максимальних приземних концентрацій забруднюючих речовин в атмосфері; робити визначення небезпечної швидкості вітру; розрахунок розсіювання шкідливих речовин; уточнення розмірів санітарно-захисної зони, визначення нормативів гранично допустимого викиду (ГДВ); визначення якості води в басейні річки; визначення площі земель, що підлягають впливу автотранспорту; а також користуватися літературою і методичними вказівками для того, щоб запропонувати заходи щодо покращення якості води в річці, заходи по покращенню стану атмосферного повітря, щоб дати характеристику джерел забруднення атмосферного повітря в басейні річки та багато ін.
Вихідні дані
Варіант 11 - а
Масштаб 1:250000 мм.
Область Сумська.
Підприємство - ВАТ ’’Рівне хліб’’.
Забруднюючі речовини :
Окис заліза, оксид азоту, пил борошна.
Маса викиду : 0,29мг/с, 0,27мг/с, 0,24мг/с.
Висота труби -30м.
Діаметр труби - 0,8м.
Швидкість виходу газоповітряної суміші - 0,46 м/с.
Температура викиду -142°С.
Температура повітря -6,3°С.
Сольові характеристики якості води :
Сума іонів -750мг/л.
Хлориди -45мг/л.
Сульфати -50мг/л.
Трофо - сапробіологічні характеристики якості води :
Розчинений кисень :
Взимку- 9,5мг/л
Влітку -5,5мг/л
ХСК(БО) -23,0 мгО/л
1,8
Азот алюмійний - 1,3 мгN/л
Азот нітратний - 1,5 мгN/л
Азот нітритний - 0,07 мгN/л
Фосфати - 0,22 мгР/л
Біомаса фітопланктону - 6,5 мг/л
Індекс самоочищення - само забруднення - 2,8 мкг/
Завислі речовини -53 мг/л
РН - 8,0
ПО - 7,5 мгО/л
Характеристика показників токсичності радіаційної дії :
Мідь - 30 мг/л
Цинк - 100 мг/л
Хром - 150 мг/л
Нафтопродукти - 150 мг/л
СПАР - 70 мг/л
Стронцій - 90 3,7 кг/д*10
Цезій - 137 0,22 кг/л*10
- Фізико-географічна характеристика басейну
- Кліматичні умови
- Характеристика ґрунтового покриву
- Гідрологічні характеристики річки
- Характеристика джерел забруднення атмосферного повітря в басейні річки
- Розрахунок максимальних приземних концентрацій забруднюючих речовин в атмосфері
- Визначення небезпечної швидкості вітру
- Розрахунок розсіювання шкідливих речовин
- Уточнення розмірів санітарно - захисної зони
- Визначення нормативів гранично - допустимого викиду (ГДВ)
- Заходи по покращенню стану атмосферного повітря
- Визначення якості води в басейні річки
- Заходи щодо покращення якості води в річці
- Характеристика забруднювачів ґрунтового покриву внаслідок антропогенної діяльності
- Оцінка родючості ґрунтів
- Загальна екологічна оцінка стану навколишнього середовища в басейні річки
Цікаві статті з розділу
Екологiчна ситуацiя Чернігівської області
Чернігівська область
розташована на півночі України в Поліській і Лісостеповій зонах Придніпровської
низовини, в басейні річки Десни. На заході і північному заході межує з
Гомельською облас ...
Екологічні проблеми Світового океану
Майже 3 / 4 поверхні нашої планети займають океани. Вода - дорогоцінна рідина, дар природи нашої планеті. У такій кількості, як на Землі, її немає ніде в Сонячній системі. Вода - це основа всіх життєв ...
Дослідження взаємозв’язків між живими організмами на прикладі екосистеми озера
Актуальність КР: Людина завжди цікавилася
екологією з практичної точки зору з давніх часів. І тепер, коли людство хоче
зберегти свою цивілізацію, воно більш ніж коли-небудь, має потребу в до ...