Екологічні проблеми Високопільського району Херсонської області
Ми, молодь 21 століття, вступаємо в життя в епоху бурхливого розвитку не тільки науки й техніки, а й негативних наслідків НТР та демографічного вибуху. Людству загрожує загибель в найближчі десятиліття, якщо воно терміново не змінить свого ставлення до природи, не замінить стилю своєї діяльності й існування, не переоцінить життєвих цінностей.
У своїй роботі тема якої “Екологічні проблеми Високопільського району Херсонської області” я спробував показати , що глобальні проблеми витікають з екологічних проблем на рівні держави, області та району.
Одна з найголовніших проблеми Херсонщини та Високопільського району – забруднення навколишнього середовища, зокрема, забруднення атмосфери, ґрунтів, підземних вод, озер, річок тощо.
Високопільський район за даними Київського державного університету Ім. Т.Г.Шевченко належить до територій з сильним антропогенним перетворенням і належить до найбільших на території України і становить 7-8 балів за 8 бальною шкалою. Район майже не має природних комплексів, всі вони змінені в результаті господарської діяльності людини. [3]
Район та область мають цілу низку екологічних проблем Атмосферне повітря Херсонської області та Високопільського району сильно забруднене.
В районі серед викидів в атмосферу переважають викиди від автотранспорту, саме вони перебільшують викиди від стаціонарних джерел. У районі часті кислотні дощі, спричинені переважаючими вітрами східного напрямку , що несуть на територію району повітряні маси з Кривого рогу та Запоріжжя забруднені викидами в атмосферу шкідливих речовин.
Середньорічна швидкість вітру 15 м/сек і більша. У 70 – 80 роки спостерігались до 20 днів у році, а зараз майже до 40 днів у році, які розподілені майже рівномірно по місяцях з великою перевагою у березні – квітні. Ґрунти району також сильно забруднені. Приємним є те, що якщо в більшості земель Херсонської області вміст гумусу в ґрунті постійно знижується (за даними агрохімічного обстеження ґрунтів) то у Високопільському районі він зріс на 0,09 %. Це третій показник по Херсонській області після Нововоронцовського (0,21%) та Скадовського районів (0,19%). Як результат у Високопільському районі в 2004 році найбільша врожайність зернових культур і становить32,0 ц з га. Цей показник є найкращим в Херсонській області.[7]
За ступенем еродованості земель район відноситься до зони активного розвитку цих процесів. Ступінь еродованості ґрунтів становить 31-50%. Поширена , основному вітрова ерозія. В окремих господарствах сильно розмиті землі ,глибоко середньо засолені з вмістом легкорозчинних
Води річки Інгулець, що протікає по території району, дуже забрудненні, як побутовими відходами так і продуктами діяльності промислових підприємств, що використовують воду річки для своїх потреб.
Особливо небезпечні води Інгульця навесні під час паводку, тому в районі ще досі не закінчені роботи по ярах, берегах річки, не розчищена і не поглиблена мала річка Молозяна. Не впроваджується маловодна та водозберігаюча технологія на промислових підприємствах і в сільському господарстві, що спричинює різкий підйом води у річці, та підтоплення (с.Іванівка, с.Архангельське).[3]
Я переконаний, що настав час керуватись в наших діях правилами екологічного гуманізму. Основна його ідея – людина є лише частиною природи й Космосу, законами й силами яких вона повинна рахуватися . Слід завжди пам’ятати слова римського мислителя Л.Сенеки сказані ще в 1 столітті до нашої ери:” Жити щасливо і жити в злагоді з природою – одне й те ж.”
- Забруднення атмосфери
- Головні фактори, які спричинюють забруднення атмосфери
- Шумове забруднення
- Забруднення ґрунтів
- Забруднення ґрунтів Високопільського району
- Забруднення поверхневих вод
- Екологічні проблеми річки Інгулець
- Проблеми водопостачання
Цікаві статті з розділу
Екологія регіону
Екологія людини є міждисциплінарною наукою, яка вивчає закономірності
взаємодії людей із навколишнім середовищем, і є спільним науковим підрозділом
географії, соціоекології та медицини, що в ...
Екологічно чисті ліки. Вимоги до їх виробництва
На мій запит у пошуковому ресурсі мережі Internet про якість сучасних ліків в Україні
з'явилося майже 80 тисяч невтішних посилань від "Усі хвороби від...
ліків"(газета "День&q ...
Економічний механізм природокористування та природоохоронної діяльності
Нині у світі активізується процес переходу від фронтальної,
споживацької моделі функціонування національних господарств до моделі
екологобезпечного самопідтримуючого соціально-економічного р ...